+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Лікування алкоголізму в Києві

Ефективне та анонімне лікування алкоголізму в Києві в стаціонарі закритого типу

Отримати консультацію

Лікування алкоголізму в Києві в наркологічній клініці

Наша клініка надає повний спектр послуг: діагностика, лікування алкоголізму в Києві, кодування і реабілітація. Стаціонар «УНС» може забезпечити своєчасну, велику і професійну допомогу за міжнародними протоколами, з повним дотриманням анонімності та конфіденційності. Ви можете замовити зворотний дзвінок і нарколог клініки зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин. 

Вартість лікування алкоголізму в Києві

Консультація нарколога безкоштовно
Детоксикація від 3 000 грн/добу
Лікування в стаціонарі від 4 500 грн
Реабілітація в стаціонарі від 15 000 грн/міс
Імплантація Налтрексону від 8 000 грн
Підшивка Еспераль від 8 000 грн
ВЛОК від 120 грн
Розкодування від 3 000 грн

Причини залежності від алкоголю

Алкоголізм, як захворювання, найчастіше є збігом різних негативних факторів. Крім того впливають індивідуальні особливості особистості.

Що може вплинути на формування алкозалежності:

 • Соціальний фактор .У середовищі, де вживання алкоголю вважається нормою, важко бути «білою вороною» і протистояти тиску суспільства. Бажаючи бути частиною компанії, людина йде на поводу більшості. Така поведінка може покласти початок алкоголізму.
 • Генетична схильність . Народитися в сім’ї батьків, які зловживають алкоголем, – це не вирок, але якщо в сім’ї були випадки алкоголізму, то ризик істотно зростає.
 • Психологічний фактор. Невміння справлятися з труднощами, управляти стресом, відстоювати свою точку зору. У вживанні алкоголю людина бачить спосіб піти від проблем. 

Види алкоголізму та їхні особливості

Чоловічий алкоголізм

У чоловіків алкогольна залежність має низку характерних рис: вони швидко втрачають соціальні зв’язки, замінюючи оточення на товаришів «за інтересами». Для чоловічого алкоголізму типова нерозбірливість у якості спиртних напоїв і підвищений рівень агресії в стані сп’яніння. Хронічна залежність у чоловіків зазвичай розвивається протягом 10-15 років. Обов’язковими етапами лікування алкоголізму є переривання запоїв, медикаментозна детоксикація. Для закріплення досягнутого результату бажано пройти реабілітацію із застосуванням методів психотерапії.

Жіночий алкоголізм

Алкогольна залежність у жінок небезпечна швидким розвитком і більш стрімким перебігом. Жінки менш розважливі і діють на емоціях, через що вживання алкоголю стає єдиним способом впоратися зі стресом. Ознаки жіночого алкоголізму: приховане вживання спиртного, часто поодинці і заперечення наявності проблеми, коротший період розвитку стадій захворювання. Лікування алкоголізму у жінок проходить складніше, ніж у чоловіків. Для лікування жіночої алкозалежності, крім медикаментозної терапії, вкрай важлива психотерапевтична допомога, зважаючи на стійку емоційну прихильність до алкоголю.

Підлітковий алкоголізм

Проблема пияцтва серед підлітків останніми роками стає дедалі гострішою. Спочатку «невинне» пиво в компанії однолітків, потім міцні напої, а згодом – розвиток алкогольної залежності. У разі підліткового алкоголізму потрібне термінове комплексне лікування алкоголізму, що поєднує відновлювальну терапію, психологічну реабілітацію та залучення в захопливу діяльність для заміщення залежності. Розвиток залежності посилюється тим, що організм ще не до кінця сформувався, нервова система просто не може протистояти такому агресивному впливу. Водночас для підлітків не можна застосовувати те саме лікування, що і для дорослих, все з тієї ж причини, що організм не можна піддавати такому навантаженню.

Пивний алкоголізм

Пивний алкоголізм помилково сприймається як шкідлива звичка. Однак хронічне вживання пива також загрожує розвитком важкої алкогольної залежності. При цьому захворювання формується повільно і непомітно, створюючи підвищений ризик порівняно з міцними напоями. На ранніх стадіях пивного алкоголізму проявляються соматичні ускладнення: ураження печінки, ССС та інші патології. Для ефективного лікування потрібна комплексна терапія в умовах наркологічного реабілітаційного центру. Комплексна діагностика і лікування різних видів алкогольної залежності вкрай важливі для збереження здоров’я і життя пацієнтів. Індивідуальний підхід з урахуванням гендерних і вікових особливостей підвищує шанси на успішну реабілітацію.

Стадії та симптоми алкоголізму

Алкогольна залежність розвивається поетапно і має кілька стадій. Хоча симптоми можуть відрізнятись у різних людей, існують загальні характерні ознаки кожного етапу.

Стадії алкогольної залежності

На першій, або легкій стадії, людина починає відчувати постійний патологічний потяг до алкоголю. Спостерігається втрата контролю над ситуацією та кількістю спожитого спиртного. Людина перестає зважати на доречність вживання (на роботі, сімейних урочистостях тощо). Для лікування алкоголізму на першій стадії найефективнішими є психотерапія і медична інтервенція, спрямовані на усвідомлення проблеми і формування прагнення до тверезості.

Друга стадія алкоголізму характеризується появою абстинентного синдрому (похмілля) при припиненні вживання алкоголю. Розвивається фізична залежність і підвищена толерантність до спиртних напоїв. Людина може йти в тривалі запої, порушуються соціальні зв’язки. На цьому етапі необхідне комплексне лікування алкоголізму, що поєднує медикаментозну терапію для зняття абстиненції та психотерапію для корекції поведінки і мислення.

Ознаками третьої, або важкої стадії алкоголізму, є: деградація особистості, високий ризик алкогольних психозів, незворотні ураження внутрішніх органів (печінка, підшлункова залоза, серце), порушення пам’яті, репродуктивної функції тощо. Прогноз на цій стадії алкогольної залежності менш сприятливий, проте своєчасна комплексна терапія в умовах реабілітаційного центру може підтримати організм і стабілізувати стан.

Симптоми залежності від алкоголю

Найважливіше і водночас найскладніше – це визнати залежність від алкоголю. Люди, які усвідомлюють цей факт, швидше приходять до розуміння, що їм потрібне лікування алкоголізму в Києві, а також вони більш успішні в досягненні поставленої мети. Головне завдання нарколога клініки «УНС» лежить не тільки в тому, щоб не допустити вживання алкоголю. Лікар формує негативне ставлення до згубних звичок загалом. Якщо для хворого стане неприйнятним варіантом повернення до колишнього способу життя, тоді він більше ніколи з доброї волі не буде вживати алкоголь. 

Ось тільки багато алкозалежних не зізнаються навіть самі собі, що їм потрібна наркологічна допомога. Тому рідні та близькі повинні знати на що звертати увагу, щоб звернутися за кваліфікованою допомогою якомога раніше. Лікування алкоголізму в Києві на ранніх стадіях проходить легше, тому що психіка ще не так сильно порушена, та й шкоду, завдану фізичному здоров’ю, легше відновити.

Симптоми алкогольної залежності:

 • Зміна в поведінці, особливо в момент, коли людина не може випити.  
 • У тверезому стані людина стає замкнутою, нервовою і навіть агресивною. Трохи випивши, настрій піднімається, людина стає товариською і веселою.
 • З’являються розлади сну, можуть спостерігатися галюцинації та провали в пам’яті.
 • Втрата контролю над кількістю випитого.
 • Людина починає пити поодинці, ховати спиртне і, звісно ж, заперечуватиме факт зловживання алкоголем.

Якщо Ви щиро бажаєте допомогти своєму близькому позбутися алкоголізму, то діяти треба спільно. Це стосується як найближчих родичів, так і друзів. Просто «стати в позу», вимагаючи негайно збиратися до реабілітаційного центру, ставити ультиматуми, погрожувати або підкуповувати – це безглузда трата часу і нервів.

Сумніваєтеся у своїх силах? – Викличте нарколога додому, так Ви покладете початок лікуванню. Медична інтервенція – найкращий вибір у такій ситуації, лікар у процесі спілкування підведе пацієнта до «самостійного» рішення лікуватися. Далі на нього чекає детоксикація і власне сам курс терапії. Залежний має бути впевнений у тому, що його люблять, що він потрібен своїй сім’ї, що життя прекрасне і без алкоголю.

Методи лікування алкогольної залежності

Кодування – радикальний інструмент у лікуванні алкоголізму, для цього використовують Дисульфірам, Налтрексон і Акампрозат, які допомагають контролювати тягу до алкоголю. Принцип дії побудований на страху негативних наслідків або відсутності очікуваного задоволення. У першому навіть маленька доза алкоголю провокує стрибки артеріального тиску, нудоту, блювоту, запаморочення та інші неприємні відчуття. У другому випадку діюча речовина блокує дію алкоголю, відсутність ейфорії зводить нанівець бажання вживати алкоголь. Після процедури пацієнту під контролем лікарів дозволяють вжити трохи алкоголю, для того щоб алкозалежний розумів, що його чекає, якщо він зірветься.

Медикаментозна терапія. Це комплекс препаратів, який призначають для очищення організму і нормалізації фізичного і психічного здоров’я алкозалежного. Препарати лікар обирає виходячи з поточного стану пацієнта, стадії алкоголізму і загальної клінічної картини. Лікування алкоголізму в Києві обов’язково включає цей етап, щоб купірувати фізичну тягу і контролювати емоційний стан для придушення тяги на психологічному рівні.

Психотерапія може включати використання різних методів, таких як когнітивно-поведінкова терапія, мотиваційний підхід і психоаналіз. Ці методи допомагають пацієнтам зрозуміти причини і наслідки своєї залежності, навчитися ефективно справлятися зі стресом і труднощами без використання алкоголю. Лікарі наркологічної клініки «УНС» використовують психотерапевтичні прийоми з моменту надходження пацієнта в стаціонар.

Кожен з цих методів показує високу ефективність, але набагато ефективніше використовувати комплексний підхід. Кожен з них закриває певне завдання: очищення організму, бажання повернутися до здорового способу життя, купірування тяги і соціальна адаптація. Слід зазначити, що лікування алкоголізму не буде ефективним, якщо пацієнт не готовий або не хоче пройти курс лікування від алкоголізму. Лікарі клініки допоможуть сформувати мотивацію на одужання, а з комплексним підходом досягти тверезості та підтримувати її в довгостроковій перспективі цілком реально.

Лікування алкоголізму в Києві: ризики та побічні ефекти

Терапія може мати і побічні ефекти, залежно від методу. Призначені препарати можуть спровокувати нудоту, запаморочення і сонливість. Також деякі препарати можуть взаємодіяти з іншими ліками, що може призвести до небажаних наслідків. Перебуваючи в стаціонарі в Києві, нарколог скоректує курс лікування, щоб уникнути неприємних симптомів.

Психотерапія, як індивідуальна, так і групова, може бути ефективною, але спричинити деякі небажані ефекти, як-от втома, занепокоєння та можливе погіршення симптомів депресії у деяких пацієнтів. Адже відкритися перед незнайомою людиною, а тим паче групою, навіть невеликою може бути, банально, страшно.

Етапи лікування алкоголізму

Для кожного пацієнта програма складається індивідуально з урахуванням багатьох нюансів: вік, стать, тривалість зловживання алкоголем, наявність хронічних захворювань і багато іншого.

Програма лікування включає 4 етапи:

 1. Детоксикація: це процес очищення організму від алкоголю та інших шкідливих речовин, які можуть перебувати в організмі пацієнта. Детоксикація може бути проведена в стаціонарних або амбулаторних умовах під медичним наглядом. Для цього використовують внутрішньовенні крапельниці з різними компонентами: вітамінні комплекси, кардіо- та гепатопротектори, снодійне та седативні препарати. Так само застосовують ВЛОК, плазмаферез та інші методи очищення організму від токсинів. Під час процедур залежний перебуває під наглядом медичного персоналу, у разі будь-яких ускладнень або непередбачених побічних ефектів надається необхідна допомога для стабілізації стану пацієнта. Всі маніпуляції проводяться одноразовими розхідниками, а весь інструмент проходить обробку і стерилізацію.
 2. Діагностика: цей етап включає оцінку пацієнта, щоб визначити ступінь його залежності від алкоголю, супутні захворювання та інші фактори, які можуть впливати на хід лікування. Сюди входять: аналізи крові та сечі, МРТ, КТ, рентген (за показаннями) і обстеження, призначені вузькопрофільними фахівцями.
 3. Терапія: може включати використання лікарських препаратів, терапії, порад щодо зміни способу життя, а також інші методи, такі як психотерапія, реабілітація тощо. Це основний етап лікування – стан залежного стабілізовано, організм очищено від алкоголю і продуктів його розпаду. Саме час закріпити результат і купірувати тягу до наркотиків на фізичному рівні.
 4. Реабілітація: включає підтримку пацієнта після проходження медикаментозного лікування, щоб допомогти йому впоратися зі спокусами повернутися до вживання алкоголю і запобігти рецидиву. Подолати тягу до спиртного на психологічному рівні набагато складніше, ніж впоратися з фізичною. Пацієнт відвідує індивідуальні сеанси психотерапії, щоб опрацювати причини алкоголізму. На сеансах сімейної терапії рідні вчаться взаємодіяти як із залежним, так і між собою – здорова атмосфера в сім’ї зараз як ніколи важлива. На групових сеансах пацієнт знайомиться з іншими залежними, де бачить, що інші люди стикаються з такими самими проблемами та страхами – це допомагає повірити в себе і свої сили.

Комплексне лікування алкоголізму в Києві передбачає опрацювання першопричин залежності та їх усунення.

Переваги лікування алкоголізму в клініці

Залежність від алкоголю поступово руйнує не тільки психічний стан, а й фізичне здоров’я. У хворого починають проявлятися захворювання шлунка, нирок і печінки, можуть розвиватися незворотні процеси в серцево-судинній системі та мозку, страждають й інші життєво важливі органи. За такого розвитку подій уже неможливо обійтися без кваліфікованої наркологічної допомоги.

У пацієнта, який страждає від алкоголізму, відбувається підміна понять, стираються особистісні орієнтири, змінюються не тільки життєві цілі, а й його оточення. Тепер Ваш друг або родич не прагне досягти успіху в житті, його головна мета – випити, щоб на деякий час відчути ейфорію. Тільки своєчасне звернення за наркологічною допомогою дасть позитивний результат. Лікування алкоголізму в Києві найкраще проводити в спеціалізованому реабілітаційному центрі або наркологічній клініці.

Такий підхід має низку беззаперечних переваг:

 • Режим дня
 • Психологічні сеанси: групові та індивідуальні (за необхідності)
 • Фізичне навантаження
 • Збалансоване харчування
 • Недоступність для старих друзів
 • Повне медичне обстеження

Кожен день пацієнта насичений різними приємними подіями. Усе побудовано так, щоб залежний відчув смак життя без алкоголю. Спорт, читання, настільні ігри, ігри, прогулянки на свіжому повітрі тощо. Лікування алкоголізму в Києві в «УНС» – це поєднання фармако і психотерапії. Результат – 86% пацієнтів досягають стійкої ремісії.

Як зробити правильний вибір?

Повернути людину, яка зловживає алкоголем, до нормального життя самостійно вкрай складно. Виклики нарколога, зняття абстинентного синдрому та інші процедури вдома дають лише тимчасовий результат. Тільки лікування алкоголізму в Києві в стаціонарі та повна ізоляція від колишнього оточення допоможе вилікувати пацієнта. Звертаючись до наркологічної клініки «УНС», будьте впевнені, що ваш родич потрапив у надійні руки, де спільні зусилля наркологів, психологів та інших фахівців зможуть йому допомогти. Ми з розумінням і повагою ставимося до пацієнтів та їхніх родин, тому всі послуги надаються анонімно і жодна інформація про пацієнтів не передається третім особам.

Ефективне лікування алкоголізму в Києві не може проходити без активної участі рідних і близьких. Для сімей залежних проводять сеанси індивідуальної та групової терапії. Це важливий крок у подоланні співзалежності та формуванні навичок правильного спілкування із залежним у процесі та після лікування.

Поради родичам алкозалежних:

 1. Усі близькі мають дотримуватися єдиної лінії поведінки.
 2. Не пробуйте підкуповувати або шантажувати залежного, короткостроковий позитивний ефект може закінчитися фатально.
 3. Будьте послідовні у своїх діях, якщо ви сказали, що більше не допомагатимете/покриватимете борги тощо, то будьте готові стримати своє слово. Людина має усвідомлювати всю серйозність свого становища.
 4. Коли ваш близький прийде до рішення про лікування алкоголізму всіляко його підтримуйте і допомагайте в цьому.

Послуги наркологічної клініки «УНС»

Лікарі клініки вже не один рік допомагають своїм пацієнтам позбавлятися від різних залежностей.

Якщо Ви або Ваша близька людина страждає від алкогольної залежності, то запишіться на прийом до лікаря:

 • Безболісне виведення із запою.
 • Формування мотивації на лікування.
 • Сучасний стаціонар.
 • Психологічна підтримка родичам алкозалежних.
 • Ізоляція від старого оточення.
 • Анонімність і конфіденційність.
 • Суворий розпорядок дня в клініці дисциплінує людину і допомагає виробляти здібності до контролю своїх дій.

Ви або ваш близький потребуєте кваліфікованої наркологічної допомоги? Пройдіть лікування алкоголізму в Києві в клініці «УНС» і Ви зможете повернутися до звичного ритму життя. Лікарі клініки вже понад 10 років допомагають пацієнтам позбуватися різних залежностей. Не відкладайте вирішення проблеми – зверніться за наркологічною допомогою в Києві вже сьогодні.

❓Яка роль сімейної терапії в процесі одужання від алкогольної залежності?

Сімейна терапія відіграє важливу роль, допомагаючи сім'ї зрозуміти вплив залежності та розвивати здорові стратегії взаємодії. Правильна підтримка мотивує залежного проходити курс далі та зводить до мінімуму ризик рецидиву.

❓Чи можна лікувати алкозалежних примусово?

Ні, за законом не можна лікувати людину проти її волі. Однак сучасні наркологічні клініки успішно застосовують медичну інтервенцію. У процесі бесіди нарколога, залежного і його близьких родичів, людину підводять до самостійного рішення про необхідність лікування.

❓Як знизити ймовірність рецидиву?

Запобігання рецидивам вимагає уваги до факторів ризику та розробки стратегій їхнього управління. Продовження участі в підтримуючих групах, поступове впровадження в звичайне життя, і розвиток адаптивних стратегій допомагають знизити ймовірність повернення до вживання алкоголю.

❓Наскільки ефективним є кодування як метод лікування?

Як самостійний метод лікування, кодування не може мати тривалого результату. Його дія ґрунтується або на навіюванні страху від наслідків вживання (вшивання Еспераль), або від безвиході свого становища за умови подвійної блокади, коли людина не може відчути очікуваного задоволення від алкоголю. Кодування рекомендується використовувати як частину програми лікування в поєднанні з іншими методами, такими як фармако- і психокотерапія

❓Скільки часу триває лікування алкоголізму в Києві?

Термін лікування залежить від декількох факторів: стадія алкоголізму, наявність супутніх захворювань, мотивація на лікування та поточний стан на момент надходження. Для виведення із запою може знадобитися від кількох годин до 14 днів. У більш важких випадках може знадобитися від декількох тижнів до півроку.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд
Вашу заявку успішно відправлено
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
Повернутися на головну
Помилка
Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
На головну
Top