- Медична інтервенція
- Що таке інтервенція у медицині?
- З чого почиається інтервенція?
- Чи може бути ефективною примусова інтервенція наркозалежних?
- Необхідність особистої мотивації наркозалежних
- Психологічна інтервенція наркозалежних
- Як і коли повинна проходити інтервенція?
- Чи допомагає інтервенція наркозалежних?
- Підготовка
- Як проходить процес?
- Наступні дії
- Унікальна методика мотивації
Медична інтервенція
Інтервенція – це потужна підтримка для залежного з боку рідних друзів і лікарів. Примусове лікування залежності завжди менш ефективне, ніж добровільне. Але запорукою успішного результату терапії є щира мотивація на лікування, окрім відмови від вживання алкоголю або наркотиків, людині потрібно пройти психологічну терапію і реабілітацію, сформувати нове світовідчуття. Для цього людина має докласти всіх своїх вольових зусиль, щоб змінити спосіб життя.
Вартість лікування алкоголізму та наркоманії в Киевi
Економ | від 1 500 грн |
Стандарт | від 4 600 грн |
Комплекс | від 5 100 грн |
Що таке інтервенція у медицині?
Під час розвитку залежності важливе значення має позиція родичів або близьких людей, які оточують його. Інтервенція – це метод, який допоможе залежному прийняти рішення почати лікування. Під час вживання, одна з основних проблем зазвичай полягає у зміні психіки залежного. Як правило, швидко змінюється коло спілкування і майже завжди в гірший бік: з’являються нові знайомі, які також мають залежність. Дійсність сприймається дещо спотворено, а залежний не бачить у цьому проблеми. Він більше не в силах тверезо оцінити навколишню дійсність. Свідомість залежного підпорядкована лише думці про чергову дозу наркотичної речовини або спиртного. При спробі родичів завести розмову про проблему, відбувається відповідна реакція ігнорування або навіть агресії. Це велика внутрішня робота, тому інтервенція – це початок потужної підтримки для залежного, починайте її вже сьогодні.
З чого почиається інтервенція?
Перед початком інтервенції, лікарі клініки проконсультують вас щодо організації терапії. Далі спільно приймається рішення про організацію інтервенції для вашого близького. Отримати всю необхідну інформацію можна як у самій клініці «УНС», так і телефоном. Після узгодження всіх нюансів надання допомоги вдома, до залежного приїжджає група на чолі з психологом, що спеціалізується на роботі з мотивацією наркозалежних.
Бесіда відбувається в спокійній обстановці, без тиску і без медикаментозної підтримки. Все, що відбувається, абсолютно законно. У переважній більшості випадків після такої розмови залежні стають нашими клієнтами і приймають добровільне рішення пройти курсову терапію. У самій клініці з резидентами працюють психологи, які підтримують і підсилюють мотивацію на лікування. Зателефонуйте в «УНС» і замовте послугу «Інтервенція».
Що передбачає інтервенція?
Медична інтервенція відіграє важливу роль у лікуванні наркоманії та алкоголізму. Зазвичай для лікування цих залежностей використовують комплексні підходи, які включають медичну, психологічну та соціальну допомогу.
Медична інтервенція може включати таке:
- Детоксикація: Це процес очищення організму від токсинів, які накопичуються в результаті вживання наркотиків або алкоголю.
- Фармакотерапія: Це застосування лікарських препаратів для купірування тяги і зниження симптомів відміни.
- Психотерапія: Це форма лікування, яка допомагає людям подолати емоційні та психологічні проблеми, які можуть сприяти залежності.
- Групова психотерапія: Цей метод показує, що з такими ж проблемами стикаються й інші, і дає сили не опускати руки та не зупинятися на досягнутому.
- Соціальна підтримка: Це підтримка з боку сім’ї, друзів або інших людей, які можуть допомогти впоратися із залежністю і підтримати в процесі лікування.
Чи може бути ефективною примусова інтервенція наркозалежних?
Коли йдеться про клініку з хорошою репутацією, про насильницьке лікування не може бути й мови. Примусове лікування наркозалежних є незаконним і не дасть змоги отримати необхідний результат. До того ж у разі, коли людина утримується не з власної волі, це потрапляє під кримінальну відповідальність. Примусова терапія можлива тільки в тому випадку, якщо вона була призначена за рішенням суду.
Дешеве лікування наркозалежних супроводжується поганим харчуванням і антисанітарними умовами. Лікування без згоди хворого взагалі являє собою насильство над людиною. Зазвичай примусове лікування не дає позитивного результату в довгостроковій перспективі. У кращому разі їй вдасться певний час утримуватися від вживання наркотичних речовин, проте грубе поводження та жорстокість не варті короткочасної ремісії. Цей час рекомендується витрачати на те, щоб переконати людину погодитися пройти повноцінний курс лікування.
Необхідність особистої мотивації наркозалежних
Примусове лікування не допоможе позбутися наркотичної залежності, оскільки потрібно побороти потяг до наркотиків не тільки на фізичному, а й на психологічному рівні. Фізичний потяг можна подолати за допомогою використання спеціальних лікарських засобів. Коли йдеться про психологічну залежність, потрібна участь хворого в процесі лікування. Терапія являє собою трудомісткий тривалий процес, який має на увазі зміну особистості та її цінностей.
Реабілітація хворого – особливо важливий етап лікування, що дозволяє повернути людині втрачені навички життя особистості в соціальному середовищі. За реабілітаційним процесом стежать досвідчені лікарі, проте результативність більшою мірою залежить від самого хворого і його внутрішньої мотивації. Людині із залежністю доведеться докласти чимало зусиль для того, щоб змінитися, чого не можна домогтися без інтервенції наркозалежних. У наркозалежних з’явиться можливість на одужання тільки в тому разі, якщо вони зможуть усвідомити наявність проблеми і виявлять бажання боротися із захворюванням.
Психологічна інтервенція наркозалежних
Заперечення практично завжди присутнє у людей, які страждають від алкоголізму або наркоманії. Воно виступає як захисний механізм психіки. Щоб відкрити хворому очі на ситуацію, необхідно показати йому, в якому стані він перебуває. Важливо зробити акцент на руйнівних наслідках залежності, дати зрозуміти, що тільки лікування здатне змінити його життя на краще. З цією метою лікарями використовується психологічна інтервенція.
Інтервенція наркозалежних – це метод подолання психологічного захисту, впровадження в особистий простір для того, щоб підштовхнути людину до змін.
Як і коли повинна проходити інтервенція?
Інтервенція наркозалежних являє собою бесіду з хворим, у якій зазвичай беруть участь родичі та близькі люди людини з наркоманією. Допомогти в цій ситуації зможе лише незалежний лікар-нарколог, який має багатий досвід роботи в цій галузі. Він спрямовуватиме бесіду в потрібне русло, стежитиме за тим, щоб усі залишалися спокійними, а розмова не перейшла в суперечки і скандали.
Інтервенція наркозалежних повинна проходити в певний час, щоб досягти позитивного результату. Необхідно, щоб хворий протверезів, інакше розмови будуть безглуздими. Рекомендується, щоб психологічний тиск на наркозалежних чинився після того, як вони пережили неприємні епізоди у своєму житті. Це може бути виведення із запійного стану, зняття ломки, передозування тощо. Важливо, щоб розмова була несподіванкою для залежної від наркотиків людини. Вона не повинна встигнути підготуватися до бесіди, придумавши відмовки і виправдання власної поведінки. До того ж, непоодинокими є випадки, коли під час інформування наркозалежних, вони втікали з дому, щоб уникнути зустрічі з лікарем.
Інтервенція наркозалежних здійснюється наступним чином:
- У певний час усі учасники бесіди мають прийти до залежної людини додому, перекривши всі можливі виходи.
- Лікар-нарколог повинен буде сказати хворому, що йому хочуть повідомити щось важливе.
Кожен учасник виконує важливу роль. Заздалегідь із ними обговорюється те, про що повинен буде сказати кожен. Зазвичай рідні та близькі по черзі розповідають хворому, які негативні наслідки очікують на нього через вживання наркотичних засобів. Результатом такої бесіди є надання допомоги, а саме, лікування наркозалежних. Пройти його можна в комфортних умовах наркологічної клініки “УНС”.
Важливо! Близькі повинні попередити, що надалі хворий не може розраховувати на їхню допомогу, якщо потрапить у поліцію, зіткнеться з боргами тощо. У ситуації, якщо наркозалежний відмовиться прийняти наркологічну допомогу, він погоджується піти з дому і піклуватися про себе самостійно. Інтервенція повинна спонукати хворого погодитися на терапію. Кожен учасник має проявити твердість у намірі дотриматися своїх обіцянок.
Чи допомагає інтервенція наркозалежних?
Як правило, наркозалежні люди не здатні пережити тягар відповідальності за те, що вони завдають болю своїм близьким. Крім цього, страх залишитися наодинці зі своєю залежністю спонукає людину прийняти допомогу нарколога.
Підготовка
Результативність інтервенції залежить від того, наскільки спокійно пройде цей процес. Важливо уникнути скандалів і суперечок, незважаючи на те, що рідним іноді дуже складно стримати свої емоції. Наркологи з Української наркологічної спільноти характеризуються великим досвідом переконання, завдяки чому, практично завжди лікарям клініки вдається переконати наркозалежних. Ними розробляється сценарій, якого повинні дотримуватися учасники.
Як проходить процес?
Інтервенція наркозалежних – складний процес, який вимагає від його учасників самоконтролю.
Проходить ця процедура в 4 етапи:
- Збирається важлива інформація про наркозалежного в його родичів. Лікарю важливо знати максимум про клієнта, щоб грамотно розробити сценарій.
- Виїзд нарколога додому. Інтервенція проводиться тоді, коли всі родичі та близькі хворого будуть вдома.
- Мотивація. Зазвичай людина, яка страждає від наркоманії, не бажає спілкуватися з наркологами. Лікар спілкується з її близькими в присутності хворого, розповідає про те, з якими важкими випадками стикався у своїй роботі. Тривалість бесіди становить приблизно 4 години. Навіть без залучення наркозалежного в діалог, у нього поступово з’являється інтерес до того, що відбувається.
- Згода на проходження курсу лікування. До кінця інтервенції людина із залежністю вже бере активну участь у бесіді. Вона починає розуміти, що впоратися з хворобою без допомоги нарколога не вийде. Приблизно 95% наркозалежних після цієї процедури погоджуються відправитися в стаціонар.
Наступні дії
Після інтервенції хворому необхідно відвідати наркологію. Важливо отримати згоду наркозалежного, після чого можна приступати до терапевтичних дій. Важливо пам’ятати, що лікування буде ефективним тільки тоді, коли людина добровільно погоджується на терапію. Зверніться до наркологічного центру УНС за консультацією. Це важливий крок на шляху до порятунку близької людини.
Унікальна методика мотивації
Сенс цієї процедури полягає в самій назві. Якщо близька людина стала залежною від наркотичних речовин або від алкоголю і заперечує існування проблеми, то не можна пускати все на самоплив. Інтервенція може допомогти людині у правильній суб’єктивної оцінці свого становища. Після погодження місця та часу зустрічі до наркозалежного приїжджає група, що складається з психолога клініки та одного з колишніх клієнтів, який з успіхом пройшов курс лікування залежності.
Така виїзна команда знайомиться з пацієнтом, потім починає роботу із застосуванням психологічних прийомів для переконання залежного розпочати та пройти терапію. Бригада намагатиметься схилити людину до прийняття рішення про початок лікування алкоголізму. Це складний процес, але найчастіше результативний. Психологи з «УНС» розробили та успішно застосовують програму для системної мотивації клієнтів на початок терапії. Цілком добровільна і ненасильницька методика має високу результативність.
Лікування залежностей може бути тривалим процесом, і збереження досягнутих результатів може бути складним завданням. Однак це не повинно вас лякати. під чуйним наглядом команди фахівців ви зможете перемогти залежність.
- Стаціонар закритого типу
- Медичне спостереження 24/7
- 5 разове харчування
- Щоденна психотерапія
- Групи для родичів
- Палата на 2-3 особи
- Медичне спостереження 24/7
- Індивідуальна психотерапія
- Групові терапії
- Супровід родичів
- 1-2х місна палата на вибір
- Особистий психолог 24/7
- Індивідуальне меню
- Особиста покоївка
- Все включено
-
Консультація нарколога онлайн
-
Лікування алкоголізму в Києві
-
Виведення із запою вдома в Києві
-
Лікування наркоманії в Києві
-
Виклик нарколога додому в Києві
-
Кодування від алкоголізму в Києві