+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Етапи лікування наркоманії

Залежність не можна вилікувати купіруванням симптомів - це всебічний комплекс процедур
Отримати консультацію

Перший етап лікування опіатної наркоманії

Процедура Быстрой Опіатної Детоксикації (БОД)

Після того, як пацієнт поміщається під повну анестезію, вводяться в певній послідовності препарати – опіатні антагоністи, які блокують опіатні рецептори в центральній нервовій системі. В результаті витісняються всі опіати, які можуть знаходитися в рецепторах пацієнта.

Без анестезії таке очищення від опіатів викликає в організмі залежні мучільні симптоми відміни, такі як діарея, тошнота, рвота, судороги, проблеми з диханням, кишечні колики, слезоточение, підвищену жировик, жар, безсонницю, депресію та ін.

Завдяки тому, що під час проведення процедури детоксикації БОД, пацієнт знаходиться в сні, він не відчуває цих симптомів. Після завершення процедури фізична залежність від опіатів блокована.

Безопасность лечения

З точки зору безпеки лікування ми хотіли б відзначити, що під час процедури не відбувається нічого більш ризикованого, ніж вживання наркотиків. Як правило, будь-яке ефективне лікування передбачає введення лікарських препаратів або проведення процедур, які надають той чи інший вплив на організм людини. Усі ефективні лікарські препарати можуть мати побічні ефекти, і всі процедури можуть мати ускладнення навіть у тому випадку, якщо введений препарат або вироблені процедури проводяться на високому професійному рівні. Не можна отримати побічні ефекти від процедури, яка не була виконана, але і користі не буде.

У анестезії є очевидні переваги, але більше людей вмирають від погано проведеної анестезії, ніж від погано проведеної операції. Правильно проведена анестезія передбачає дуже невеликий ризик серйозних ускладнень для відносно молодих пацієнтів, якими є опійні наркозалежні. Але було б неправильно говорити, що все завжди відбувається без побічних ефектів. У той час як у алкоголіка буває синдром відміни (абстиненції), який може привести до летального результату, у наркозалежних цього не буває. Однак багато залежні, які вже мали досвід ломки, боятся її повторення. Інші вважають, що в 21 столітті медицина повинна надати їм більш комфортний спосіб зняття абстиненції, ніж просто 7-14-денне утримання. Якщо вони вже пробували «альтернативні» методи лікування, для них детоксикація організму за допомогою процедури БОД під анестезією є найбільш розумною і логічною. Деякі критики стверджують, що із-за того, що анестезія розуміє певний ризик, її не можна використовувати для лікування опійної наркоманії. Наша відповідь полягає в тому, що якщо анестезія допускається при народженні дитини, що само по собі не смертельно, або при пластичній хірургії, що само по собі скоріше розкіш, ніж необхідність, то анестезія допустима і при лікуванні опійної наркоманії.

Противопоказания к БОД

Пацієнти з серйозними захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, захворюваннями печені не допускаються до БПК. У разі якщо клінічний стан здоров’я пацієнта викликає сонливість, Програма «нарко – детокс» проводить додаткове медичне лікування. Однак, процедура БОД була успішно проведена і пацієнтам, які страждають такими захворюваннями, як гепатит, ВІЧ, астма, без будь-яких серйозних ускладнень.

Що відбувається після процедури опіатної детоксикації?

Після лікування більшість пацієнтів відчувають себе нормально. Деякі пацієнти протягом перших 1-2-х днів можуть відчувати усталість, легке недомогання, незначні мишечні болі і т.д., проте в цілому вони відчувають себе задовільно. У будь-якому випадку Програма «нарко – детокс» надає пацієнтам можливість цілодобового медичного спостереження в клініці від 3 до 7 днів. Пацієнт зазвичай через 1-2 дні після детоксикації повертається до роботи і навчання, якщо робота не пов’язана з серйозними фізичними навантаженнями. У деяких пацієнтів відновлення відбувається значно швидше або повільніше, ніж у інших. Важливо, що процедура, яка проводиться під повною анестезією – це детоксикація організму, а не позбавлення від залежності.

Після детоксикації пацієнта підшкірно вводиться препарат Продетоксон тривалої дії, який блокує вплив препарату на опіатні рецептори і виключає на тривалий термін можливість повернення до залежності. Після закінчення вживання пацієнт може почати реабілітаційну роботу над індивідуальною програмою здоров’я з кваліфікованим консультантом з хімічної залежності (психолога).

Продетоксон – другий етап лікування наркоманії

Продетоксон (Prodetoxon) кілька років тому став проривом в лікуванні наркотичної залежності і по сей день залишається самим актуальним препаратом блокування опіатних рецепторів! Це засіб патогенетичного лікування від опійної наркотичної, алкогольної та токсикологічної залежності. Це другий етап програми нарко – детокс.

Переимущества препарату:

 • Лікарський засіб, вшите підшкірно, дозволяє більше не заспокоїтися про точне щоденне прийомі препарату (дотримання режиму терапії пацієнтом);
 • Тривала форма блокування опіатних рецепторів – до 4 місяців;
 • Гарантована довгострокова ремісія (около 12 місяців незалежності від наркотиків або алкоголю);
 • Повищення можливостей психологічної та соціальної реабілітації, із-за зниження тяги до наркотиків;
 • Воздействие Продетоксона добре вивчено, завдяки довгому періоду доклінічних досліджень і клінічного застосування (більше 20 років);
 • Дуже низька ймовірність побічних ефектів. Медицинське спостереження дозволяє їх повністю виключити;
 • Відсутність привикання, навіть при дуже тривалому застосуванні. Ефективність дії препарату при цьому не знижується.

Дія Продетоксон

Продетоксон є комбінованим засобом з двох діючих речовин:

 • Налтрексон (в пролонгованій формі)
 • Триамцинолон (профілактика запалення в місці вживання).

Налтрексон діє на всі типи опіоїдних рецепторів нервової системи пацієнта, блокуючи їх сприйнятливість до наркотиків і суррогатам опійної групи. Після вживання продетоксона у пацієнта кілька місяців під шкірою знаходиться «наркоблокада». Кожен день з підшкірної капсули вивільняється і усувається необхідна доза блокуючої речовини. Також щодня вивільняється допоміжний засіб, який місцево контролює процес прийняття капсули іншими тканинами (не допускає спалення).

Налтрексон як недостатній пазл вбудовується в “картину” опіатних рецепторів нервової системи. Щоб раніше молекули наркотичних речовин поєднувалися з рецепторами задоволення людини і активували їх, одночасно існуючий організм. Але при використанні Налтрексона місце, куди могли б приєднатися молекули наркотику – зайнятися і витіснити “соперника” ніяк не можна. Тільки на відміну від препарату Налтрексон не активує рецептори, а просто блокує (на час свого перебування в організмі). Таким чином, прийом наркотиків, наприклад, героїні, стає просто безглуздим: у приватних для пацієнта дозах він не принесе ніякого ефекту. Однак це не означає, що без наслідків можна приймати величезні дози наркотиків! Передозування наркотичних речовин завжди загрожує летальним результатом.

Вшивання Продетоксону

Капсула препарату входить під шкіру пацієнта хірургічним шляхом. Процедуру проводить хірургів в стерильних умовах стаціонара. Після цієї міні-операції пацієнту не потрібно залишатися в госпіталі. Періодично потрібно буде приходити на прийом до лікаря для планових спостережень. Пацієнти свідчать про те, що підшкірний імплант практично не помітний і не відчувається, тому ніяк не мешає їм. Перед процедурою обов’язково необхідно провести детоксикацію організму (БОД) – очищення від наслідків наркотичних речовин, або звільнитися від вживання наркотиків протягом 2-х неділь (що зачастую дуже складно контролювати рідним наркозалежним, і досить важко для самого хворого наркоманією/алкоголізмом).

Курс лікування

Залежно від стажу вживання наркотику може знадобитися кілька процедур вшивання, для забезпечення найбільш тривалої ремісії (від 8 місяців до 2-х років і більше). За стільки довгий час тяга до наркотиків повністю проходить у абсолютно більшості пацієнтів. Час наркоблокації необхідно використовувати з використанням для пацієнта: чим більше він буде завантажений цікавою роботою, хобі, приємним спілкуванням з людьми, не вживаючими наркотиками, тим швидше зникне патологічне тяжіння. Реабілітацію необхідно продовжувати і після всіх процедур наркоблокації Продетоксоном. Нова якість життя має бути таким, щоб наркотичне/алкогольне минуле не хотілося згадувати як страшний сон.

Третій етап – реабілітація – життя поза залежністю

Наркотическая залежність – це сучасний симптом оборваних зв’язків, розладу особистості та руйнування людських стосунків у сім’ї та суспільстві. Це грозна хвороба не тільки тіла, але і духа. Є чи вихід? Реабілітаційні наркологічні центри не пропонують простих і легких рішень. Ефективне лікування наркоманії, як і життя поза залежністю, – це повсякденна і щоденна праця не тільки наркологів і психотерапевтів, але і самого пацієнта. Самий складний шлях легше подолати разом з досвідченими фахівцями!

Реабілітація – це третій етап будь-якої програми лікування залежностей.

Реабілітація наркозалежних – комплексний підхід до лікування залежності

На сьогоднішній день наркоманія поширюється подібно чудовищної епідемії. Но не можна вилікувати хворобу простим купуванням її симптомів. Кожна залежна людина приходить у світ дурманящих ядів своїм власним шляхом, тому що і програма відновлення його як повноцінного члена суспільства має бути індивідуальною.

Реабілітація наркозалежних – це в першу чергу лікування особистості, комплексний підхід, що включає в себе кілька видів терапевтичних впливів:

 • фізіологічні методи на етапі медикаментозного лікування;
 • всестороннее психологическое восстановление.

Додатково спеціалісти працюють з членами сімей залежних, їх друзями і пр. Ведь наркоманія як соціальна хвороба виражає не тільки самого залежного, але і його найближче оточення, руйнуючу гармонію стосунків, убиваючу любов і взаємопоняття. «Не відчувати, не говорити, не довіряти» – ось тривожні симптоми «соціальної форми» цього недуга.

Як працює центр реабілітації наркозалежних? Щоб облегчити життя без наркотиків, кожен реабілітаційний наркологічний центр пропонує своїм пацієнтам програми психологічного відновлення та соціальної адаптації. Опитні психологи і психотерапевти допомагають знайти механізм виникнення залежності в кожному конкретному випадку, виявити приховані мотиви деструктивного поведінки, патологічні установки або внутрішні конфлікти. Працюючи безпосередньо з особистістю пацієнта, лікар може значно облегчити його соціальну, професійну та духовно-нравственну адаптацію до нових життєвих обставин. Якщо нарколог повинен допомогти організму пацієнта впоратися з фізичним впливом наркотиків, то психотерапевт і психолог допомагають змученій душі наркозалежного вирватися з порочного кола саморозрушення гонки за задоволенням. Після програми психологічної реабілітації людині повертається радість життя, а точнее – сама здатність радуватися чому-то крім наркотиків. Основна задача психотерапії – навчання ефективної і созидательной роботи над собою, без якої немислима реалізація людини в соціумі.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд
Вашу заявку успішно відправлено
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
Повернутися на головну
Помилка
Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
На головну
Top