+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Особливості жіночого алкоголізму

Лікування жіночого алкоголізму проходить набагато складніше, ніж лікування у чоловіків
Отримати консультацію

Алкозалежність у жінок

Жіночий алкоголізм – це одна з найважчих форм алкогольної залежності і вкрай серйозна проблематика сучасного соціуму. Він менш поширений, ніж чоловічий, але, безумовно, ця форма алкозалежності вважається найжахливішою і не особливо приємним видовищем. Статистичні дані вказують на те, що приблизно 70% жінок починає випивати спиртні напої до 18 років, а збільшення кількості напоїв, що містять алкоголь, спостерігається в 30-45 років, і припадає на відповідний період для дітонародження та їх виховання. Жіноче пияцтво в кілька разів відрізняється від чоловічого. Жіноча стать часто добре приховує свою залежність, тому жіноче пияцтво набагато небезпечніше, ніж чоловіче. Залежну жінку соціум засуджує, а причина цього в тому, що жіночий алкоголізм не такий поширений, як чоловічий, а отже, таке явище не є звичним для соціуму. Організм жінки стрімкіше звикає до спиртних напоїв. Так чоловікові для того, щоб стати хронічним алкозалежним, знадобиться близько 8 – 16 років, а жінці в 3 рази менше. На жаль, лікування алкогольної залежності у жінок проходить складніше, ніж у чоловіків, тому представниці слабкої статі соромляться і найчастіше випивають наодинці, тобто проблема виявляється тільки на останній третій стадії.

Причини жіночого алкоголізму

Можна відзначити цілу низку поширених чинників жіночого алкоголізму. Один із найпоширеніших – це елементарна самотність. Якщо вірити статистиці, то половина жінок, які зловживають спиртними напоями, це одинаки, розлучені та вдови. Ще один поширений чинник – заміжжя за п’яницею. Не рідко причиною може бути клімакс. Свою залежність жінка часто пояснює тим, що необхідно зняти нервовий стресовий стан, депресію, розслабитися, але для неї самої звичка поступово стає хворобою. Як у чоловіків, так і у жінок, ключову роль у розвитку алкозалежності відіграє характер, культурна освіта, стресові стани тощо. Зазначимо, що лікування жіночого алкоголізму більш трудомістка робота, ніж чоловічого.

Симптоматика жіночого алкоголізму

Перелічимо деяку симптоматику:

 • Раннє старіння
 • Огрубілий голос
 • Стрімке руйнування організму
 • Брехня, грубе ставлення та агресивність

Найважчі наслідки алкозалежності

Якщо говорити в ключі чоловічого алкоголізму, то він майже нічим не відрізняється від жіночого, хіба що темпами переходу в останню стадію залежності. При тому, що симптоматика жіночого алкоголізму майже однакова, він формується істотно стрімкіше, тому симптоматика у жінок не проявляється швидше, ніж у чоловіків, тому що процес розвитку завуальовано.

Лікування жіночого алкоголізму

Як було написано вище, своє пияцтво жінки часто приховують тривалий час, але виявити його, умовити жінку пройти курс лікування і реабілітації дуже складно. Нерідко жінки не бажають, щоб суспільство дізналося про їхню залежність, обговорювало цю проблему і насміхалося.

Приховування жіночого алкоголізму нерідко стає чинником незворотних наслідків, наприклад, формування фізіологічних і психологічних проблем. Цей аспект і є глобальною проблематикою в лікуванні жіночого алкоголізму. Ключова цілеспрямованість родичів і близьких, також лікарів, полягає у виявленні проблеми та переконанні алкозалежної розпочати терапевтичний курс. Її треба переконати в тому, що можна повністю вилікуватися.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд
Вашу заявку успішно відправлено
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
Повернутися на головну
Помилка
Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
На головну
Top