+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Дитячий і підлітковий алкоголізм: причини та профілактика

Алкоголізм у підлітка може нести серйозну загрозу, оскільки звикання настає дуже швидко і може призвести до незворотних процесів.
Отримати консультацію

Як формується залежність у дітей?

Усе в житті відбувається вперше. Формуванню дитячого та підліткового алкоголізму часом передує цей перший раз. Спробувавши вперше келих вина або горілки в колі сім’ї, пива в компанії друзів, діти можуть захопитися цими напоями і почати вживати їх уже систематично. Страшно те, що дуже часто самі дорослі пропонують дитині випити під приводом, наприклад, “трохи вина є корисним для здоров’я”. Але мало хто з них знає цю так звану міру “трохи”.

Найчастіше, саме з пропозиції дорослих випити за компанію, підлітки стають жертвами однієї з найстрашніших і найнебезпечніших хвороб сучасності – дитячого та підліткового алкоголізму. Не варто вважати це 100% закономірністю, оскільки не завжди діти після вживання алкоголю в ранньому та підлітковому віці набувають алкогольної залежності. Однак слід брати до уваги дані, отримані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, згідно з якими один із трьох учнів початкових класів вживає спиртні напої, а понад 90% старшокласників прекрасно знайомі зі смаком алкоголю.

Алкоголізм у дитини, підлітка зі слабкою, ще незміцнілою нервовою системою може становити серйозну загрозу, оскільки звикання настає дуже швидко і може призвести до найбільш незворотних процесів. Тому, перш ніж пропонувати дітям випити, потрібно враховувати всі можливі негативні наслідки вживання алкоголю.

Перший “позитивний” ефект від дії алкоголю з’являється вже після вживання першого келиха вина, шампанського або будь-якого іншого спиртного напою. Дитина починає відчувати уявний приплив сил, піднесений настрій, сміливість і легкість. Безумовно, вона стає зовсім іншою, і мало хто з дітей і підлітків хоче від цього відмовлятися. Звикання до себе такого “нового” настає дуже швидко, ілюзія замінює реальність і починає здаватися, що це цілком нормально і природно. У такому стані багатьом підліткам набагато простіше переживати будь-які труднощі зміни в житті.

Профілактика алкоголізму в дітей і підлітків

Алкоголізм у дитини, підлітка не завжди є наслідком того, що діти ростуть в асоціальному оточенні. Алкогольна залежність може спіткати досконалого будь-яку дитину і підлітка, навіть із цілком благополучної сім’ї. Отже, причиною алкоголізму не завжди є спадкова схильність або приклад вживання алкоголю дорослими. Причини алкоголізму в дитини та підлітка можуть бути зумовлені абсолютно різними факторами, які впливають на розвиток і формування особистості дитини з самого раннього віку.

Тому потрібно знайти альтернативні, докорінно відмінні способи підтримання того ж самого “випити для здоров’я”, “для поліпшення апетиту”, “за компанію”, “для розв’язання проблем, що виникли”. У будь-якому з перерахованих моментів, буде вельми ефективним щире спілкування, засноване, перш за все, на дружбі і любові, а також підтримка і допомога з боку близьких і рідних людей. Важливо проводити профілактику дитячого та підліткового алкоголізму систематично, через спілкування, перегляд фільмів з цієї тематики, реальні розповіді з життя. Діти повинні не забувати, що саме сім’я – це місце, в якому можна розв’язати всі виниклі проблеми, якими б складними вони не здавалися.

Алкоголізм у дитини, підлітка – що робити?

Якщо в сім’ї з’явилася проблема алкоголізму у підлітка, то перше, що потрібно зробити, – це не розмовляти з дитиною в диктаторському стилі за допомогою погроз, скандалів і категоричних заборон щодо алкоголю, оскільки така форма спілкування буде неефективною, а навпаки, дитина почне відсторонюватися і замикатися. У такому разі, проводити роботу необхідно комплексно, разом із фахівцями. Якщо дитині буде необхідно пройти курс лікування в спеціальному реабілітаційному центрі, то цьому опиратися в жодному разі не варто, адже здоров’я вашої дитини насамперед залежить від її батьків.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд
Вашу заявку успішно відправлено
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
Повернутися на головну
Помилка
Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
На головну
Top