+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Підліток п’є – що робити?

Про проблему алкоголізму підлітків важливо знати і тим батькам, чиї діти цілком благополучні і ніколи не вживали спиртне.
Отримати консультацію

Алкоголізм «молодшає»

Алкоголізм – страшне лихо, але воно в сто разів страшніше, якщо пити починає дитина. Статистика запевняє, що в радянські часи середній вік алкоголіків становив 40-42 роки, а в наш час – 20-25 років. Діагноз алкоголізм ставлять навіть 8-10-річним дітям. Що ж робити, якщо підліток п’є? Як розпізнати, що в його житті з’явився алкоголь?

Ознаки того, що підліток п’є

По-перше, змінюється його поведінка і ставлення до оточуючих. Він стає агресивним, замкнутим, байдужим до сімейних справ і до батьків. По-друге, дитина стає неохайною, часто забуває почистити зуби або змінити спідню білизну. По-третє, її стосунки з друзями або зійшли нанівець, або стали занадто важливими для підлітка. Останнє можливо, якщо приятелі теж вживають алкоголь.

Ознаки того, що підліток п’є, повинні помітити і в школі. Він запізнюється або зовсім пропускає уроки, його успішність різко знизилася, він конфліктує з усіма підряд і навіть не намагається приховати своєї дратівливості. Найімовірніше, від неї йде запах перегару, якщо, звісно, вона ще не навчилася маскувати його. Найточнішу відповідь на запитання, п’є підліток чи ні, дасть тест. Зробити його можна в домашніх умовах, оскільки він продається в аптеці. Можна і здати кров і сечу на аналіз у поліклініці.

Які кроки зробити

Якщо підтвердилося, що підліток п’є – що робити його батькам? Для початку потрібно усвідомити, що навіть епізодичне вживання такого слабкого алкоголю, як пиво або коктейлі, не має залишатися поза увагою.

Дочекавшись, коли підліток протверезіє, батькам потрібно постаратися вивести його на відверту розмову і з’ясувати, чому він вжив алкоголь, як часто він це робить, у яких кількостях. Можливо, розмова не вдасться, і дитина буде відмовчуватися, але навіть у цьому разі дорослим потрібно докласти всіх зусиль, щоб не перейти на крик і докори. У цьому випадку мета з’ясувати якомога більше подробиць про вживання спиртного ніколи не буде досягнута. Розпочати розмову можна з прикладу когось зі знайомих, чий син чи донька теж зі шкільних років вживає алкоголь. І що зараз він має дуже поганий вигляд, що ви, батьки, побоюєтеся, що така сама біда може трапитися і з їхньою дитиною.

Важливо з’ясувати, наскільки міцні напої п’є підліток, як часто він це робить. Під час розмови по душах можна поцікавитися, чим дитині подобається стан сп’яніння, які емоції вона відчуває. Можливо, з’ясується, що підліток відчуває дефіцит позитивних емоцій у повсякденному житті.

Підліток п’є – що ще можна зробити? Переконати його сходити з батьками до психолога. Можливо, що він категорично відмовиться від цієї пропозиції, і наполягати в жодному разі не можна. Але самим батькам обов’язково потрібно відвідати психолога, який дасть поради щодо подолання бар’єру між ними і дитиною, а також щодо запобігання розвитку алкогольної залежності у підлітка.

Можна знайти реабілітаційний центр для алкоголіків та їхніх родичів. На заняттях пояснять, як поводитися з підлітком із залежністю.

Про проблему алкоголізму підлітків важливо знати і тим батькам, чиї діти цілком благополучні та ніколи не вживали спиртне. Розуміючи, що така проблема існує, можна вчасно провести профілактику вживання алкоголю підлітком. Можна наводити приклади, як опускається людина за регулярного пияцтва, як небезпечно вживати спиртне, куплене з рук. У газетах часто пишуть, які злочини скоюють люди в п’яному стані, і ці статті потрібно давати читати дитині. Якщо вчасно вжити заходів, то і така проблема, як підліток п’є, і що з цим робити, не виникне.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд
Вашу заявку успішно відправлено
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
Повернутися на головну
Помилка
Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
На головну
Top