Алкоголізм «молодшає»
Алкоголізм – страшне лихо, але воно в сто разів страшніше, якщо пити починає дитина. Статистика запевняє, що в радянські часи середній вік алкоголіків становив 40-42 роки, а в наш час – 20-25 років. Діагноз алкоголізм ставлять навіть 8-10-річним дітям. Що ж робити, якщо підліток п’є? Як розпізнати, що в його житті з’явився алкоголь?
Підліток п’є – що робити і на які симптоми звернути увагу?
По-перше, змінюється його поведінка і ставлення до оточуючих. Він стає агресивним, замкнутим, байдужим до сімейних справ і до батьків. По-друге, дитина стає неохайною, часто забуває почистити зуби або змінити спідню білизну. По-третє, її стосунки з друзями або зійшли нанівець, або стали занадто важливими для підлітка. Останнє можливо, якщо приятелі теж вживають алкоголь.
Ознаки того, що підліток п’є, повинні помітити і в школі. Він запізнюється або зовсім пропускає уроки, його успішність різко знизилася, він конфліктує з усіма підряд і навіть не намагається приховати своєї дратівливості. Найімовірніше, від неї йде запах перегару, якщо, звісно, вона ще не навчилася маскувати його. Найточнішу відповідь на запитання, підліток п’є чи ні, дасть тест. Зробити його можна в домашніх умовах, оскільки він продається в аптеці. Можна і здати кров і сечу на аналіз у поліклініці.
Які кроки зробити
Якщо підтвердилося, що підліток п’є – що робити його батькам? Для початку потрібно усвідомити, що навіть епізодичне вживання такого слабкого алкоголю, як пиво або коктейлі, не має залишатися поза увагою.
Дочекавшись, коли підліток протверезіє, батькам потрібно постаратися вивести його на відверту розмову і з’ясувати, чому він вжив алкоголь, як часто він це робить, у яких кількостях. Можливо, розмова не вдасться, і дитина буде відмовчуватися, але навіть у цьому разі дорослим потрібно докласти всіх зусиль, щоб не перейти на крик і докори. У цьому випадку мета з’ясувати якомога більше подробиць про вживання спиртного ніколи не буде досягнута. Розпочати розмову можна з прикладу когось зі знайомих, чий син чи донька теж зі шкільних років вживає алкоголь. І що зараз він має дуже поганий вигляд, що ви, батьки, побоюєтеся, що така сама біда може трапитися і з їхньою дитиною.
Важливо з’ясувати, наскільки міцні напої підліток п’є та як часто він це робить. Під час розмови по душах можна поцікавитися, чим дитині подобається стан сп’яніння, які емоції вона відчуває. Можливо, з’ясується, що підліток відчуває дефіцит позитивних емоцій у повсякденному житті.
Підліток п’є – що робити ще? Переконати його сходити з батьками до психолога. Можливо, що він категорично відмовиться від цієї пропозиції, і наполягати в жодному разі не можна. Але самим батькам обов’язково потрібно відвідати психолога, який дасть поради щодо подолання бар’єру між ними і дитиною, а також щодо запобігання розвитку алкогольної залежності у підлітка.
Можна знайти реабілітаційний центр для алкоголіків та їхніх родичів. На заняттях пояснять, як поводитися з підлітком із залежністю.
Про проблему алкоголізму підлітків важливо знати і тим батькам, чиї діти цілком благополучні та ніколи не вживали спиртне. Розуміючи, що така проблема існує, можна вчасно провести профілактику вживання алкоголю підлітком. Можна наводити приклади, як опускається людина за регулярного пияцтва, як небезпечно вживати спиртне, куплене з рук. У газетах часто пишуть, які злочини скоюють люди в п’яному стані, і ці статті потрібно давати читати дитині. Якщо вчасно вжити заходів, то і така проблема, як підліток п’є, і що з цим робити, не виникне.
Підліток п’є – що робити батькам у такому випадку?
Коли ви дізнаєтесь, що ваша дитина починає зловживати алкоголем, це може стати серйозним випробуванням для вас як батьків. Однак правильні дії та підтримка можуть допомогти подолати цю проблему. Ось кілька важливих порад, як діяти в такій ситуації.
Не панікуйте і не засуджуйте. Коли ви дізнаєтесь про проблему, ваша першочергова реакція може бути негативною – гнів, страх, розпач. Але намагайтеся утриматись від різких суджень та звинувачень. Ваша дитина і так почувається винною та пригніченою. Замість цього продемонструйте, що ви турбуєтесь про неї і готові допомогти.
Вислухайте та зрозумійте. Знайдіть час для серйозної, але доброзичливої розмови. Дайте вашій дитині змогу відкритися, пояснити, чому вона почала пити. Можливо, це пов’язано з проблемами в школі, стосунками з однолітками, внутрішніми переживаннями. Зрозумійте мотиви та емоції підлітка.
Встановіть чіткі правила та межі. Водночас вам потрібно дати зрозуміти, що вживання алкоголю неприпустиме. Визначте чіткі правила поведінки та продемонструйте, що будете наполягати на їх виконанні. Це має бути зроблено з любов’ю, а не в ультимативній формі.
Залучіть додаткову допомогу. Ви не повинні вирішувати цю проблему самотужки. Зверніться до сімейного психолога або нарколога, які зможуть провести консультації та надати рекомендації. Також корисно знайти підтримку в близьких родичів чи друзів сім’ї.
Зміцнюйте родинні зв’язки. Часто підліток п’є через дефіцит тепла, уваги та близьких стосунків у сім’ї. Тому приділяйте більше часу спілкуванню з дитиною, влаштовуйте спільні сімейні заходи. Зміцнення родинних зв’язків допоможе підлітку подолати кризу.
Сприяйте здоровому способу життя. Заохочуйте дитину до занять спортом, творчістю, волонтерством. Це дасть їй можливість реалізуватися та отримувати позитивні емоції без алкоголю. Також важливо самим бути прикладом здорового способу життя.
Будьте терпеливыми и настойчивыми. Преодоление алкоголизма – это долгий путь. Не ожидайте быстрых результатов. Ваш ребенок может несколько раз срываться. Будьте готовы к этому и не опускайте руки. Ваша поддержка и настойчивость будут решающими.
Ось основні кроки, які ви можете зробити, щоб допомогти підлітку, який почав вживати алкоголь:
- Не панікувати та не засуджувати, а проявляти турботу та розуміння.
- Вислухати підлітка, зрозуміти його мотиви та переживання.
- Встановити чіткі правила поведінки та наполягати на їх виконанні.
- Залучити додаткову допомогу фахівців (психолог, нарколог).
- Зміцнювати родинні зв’язки та сприяти здоровому способу життя.
- Бути терплячими та наполегливими на шляху подолання проблеми.
Пам’ятайте, що ваша любов, турбота та наполегливість можуть стати вирішальними факторами у боротьбі з підлітковим алкоголізмом. Разом ви зможете допомогти дитині позбутися цієї згубної звички та повернутися до здорового життя.
- Стаціонар закритого типу
- Медичне спостереження 24/7
- 5 разове харчування
- Щоденна психотерапія
- Групи для родичів
- Палата на 2-3 особи
- Медичне спостереження 24/7
- Індивідуальна психотерапія
- Групові терапії
- Супровід родичів
- 1-2х місна палата на вибір
- Особистий психолог 24/7
- Індивідуальне меню
- Особиста покоївка
- Все включено
-
Виведення із запою вдома в Києві
-
Як пройти тест на наркотики в Києві
-
Лікування алкоголізму в Києві
-
Лікування наркоманії в Києві
-
Виклик нарколога додому в Києві
-
Зняття ломки вдома в Києві
-
УБОД в Києві
-
Кодування від алкоголізму в Києві
-
Інтервенція в Києві: мотивація на лікування