+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Марихуана: симптоми вживання

Марихуана - це наркотик, її вживання формує залежність і не проходить безслідно.
Отримати консультацію

Чи небезпечне вживання марихуани?

Багато хто вважає, що марихуана – це шлях до важких наркотиків, що призводить до найсильнішої залежності. Під час досліджень з’ясувалося, що марихуана як окрема речовина провокує залежність. Після того як люди кидають курити марихуану, у них виникає абстиненція. Так само, як і з іншими наркотиками, їхня успішність у навчанні падає, стосунки з родичами і близькими людьми стають гіршими. З цієї причини дуже важливо вчасно визначити залежність і допомогти людині її подолати.

Як визначити залежність?

Перш за все, варто одразу визначитися з тим, що марихуана теж наркотик, і викликає залежність. Це не просто “захоплення” або спосіб провести час із друзями. Згідно з дослідженнями, марихуана навантажує деякі системи організму і викликає зміни в головному мозку, що призводять до залежності.

У разі постійного вживання, спостерігається зниження інтелекту і розвиток депресії. Канабіноїди, що містяться в організмі, вражають багато його систем, зокрема ту, що регулює кров’яний тиск, апетит, стан пам’яті та концентрацію. При зловживанні цими речовинами відбувається погіршення роботи зазначених процесів. Варто приділити увагу можливому синдрому відміни, який проявляється після того, як людина кидає марихуану. Це може слугувати індикатором вживання наркотику і фізичної залежності, що виникла через нього.

Симптоми такі:

 • мінливий настрій
 • зайва дратівливість
 • погіршення апетиту
 • проблеми зі сном
 • дискомфорт
 • занепокоєння

Слід також придивитися до того, чи не змінилося ставлення людини до роботи, навчання та сім’ї. У разі залежності обов’язки можуть відсуватися на другий план на догоду вживанню наркотику.

Як допомогти близькій людині подолати залежність?

Почати варто з того, щоб бути готовим почути у відповідь на пропозицію допомоги відмову, і множинні виправдання або брехню. Якщо в людини розвинулася залежність, вона не визнає проблему, оскільки просто не бачить її. При цьому залежний вважає, що може кинути в будь-який момент.

У такій ситуації потрібно допомогти людині побачити зміни, що відбуваються з нею. Однак не потрібно засуджувати її або звинувачувати в чомусь, потрібно просто з нею говорити і втягувати в обговорення цієї проблеми. Можна нагадати людині про ті цілі, які вона ставила перед собою, до того як почала вживати наркотик.

Близьку людину необхідно підтримувати, виключаючи моменти, що мають зв’язок із наркотиком. Вона має знати, що в неї є підтримка в усьому, що не пов’язано із залежністю. Потрібно щоб людина розуміла – ніякого заохочення не буде, вона більше не отримає грошей і не зможе тримати наркотики вдома.

Не слід провокувати додаткових конфліктів. Приміром, не потрібно викидати наркотики або намагатися маніпулювати людиною, ставити ультиматуми тощо. Це може викликати негативну реакцію і вона вирішить, що ви налаштовані проти неї особисто. Необхідно визначитися з тим, чи хоче людина кинути вживання, чи прийшла вона до усвідомлення проблеми. Часто подібне рішення приймають дорослі люди або ті, хто неодноразово намагався кинути куріння марихуани самостійно.

Дуже важливо набратися якомога більше терпіння. Процес усвідомлення може бути дуже довгим. Крім того, можливі рецидиви і тоді все доведеться починати спочатку. Необхідно поводитися так само, як колись, і допомагати близькій людині боротися з хворобою, пропонувати різні варіанти лікування, зокрема в спеціальній установі. Потрібно також пам’ятати, що вся відповідальність за лікування та усвідомлення проблеми лежить на залежному. Не можна думати, що ви в чомусь не праві або в чомусь винні, людина сама зробила цей вибір і повністю за нього відповідає. Також важливо пам’ятати про себе, не потрібно робити захворювання близького центральною подією власного життя. Потрібно продовжувати приділяти собі і своїм потребам час, розслаблятися і позбавлятися стресу.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд
Вашу заявку успішно відправлено
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
Повернутися на головну
Помилка
Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
На головну
Top