Залежність від ліків: особливості формування хвороби
Залежність від ліків – це специфічний синдром, з яким ризикує зіткнутися кожна людина, що вживає певні препарати довше за рекомендований термін або під час збільшення рекомендованого дозування. Практично безпомилковою ознакою цієї проблеми є раптове погіршення фізичного здоров’я, особливо під час спроб знизити дозування або зовсім відмовитися від ліків.
Етапи розвитку патології
Нездоровий потяг до ліків відбивається відразу і на психічному, і на фізичному здоров’ї особистості.
Як формується залежність від ліків:
- Психологічна прихильність. Про наявність у людини хвороби можна судити за її нездоровим бажанням регулярно вживати фармацевтичні засоби для усунення дискомфорту. Абстинентний синдром на цій стадії ще не виражений.
- Фізичне звикання. Організм хворого починає активно формувати толерантність до діючих речовин препарату, інакше кажучи – спостерігається притуплення реакцій під час повторного прийому. Має місце гостра абстиненція.
- Синдром відміни. За неможливості прийняти чергову порцію ліків виникають різноманітні ускладнення та супутні патології, що загрожують життю та здоров’ю людини.
Як розпізнати залежність від ліків?
Аптечна наркоманія може датися взнаки на тлі тривалого приймання якогось одного препарату або ж кількох лікарських засобів.
Типовими ознаками початку хвороби вважаються:
- Нав’язливі думки, що спонукають прийняти ліки.
- Неспокійна поведінка, роздратованість після скасування засобу.
- Порушення сну (аж до безсоння).
- Присутність симптомів, що говорять про погіршення соматичного здоров’я.
- Больові відчуття, дискомфорт.
- Вимушене вживання лікарського засобу в підвищених дозах, оскільки через ослаблення ефекту.
Поява зазначених вище симптомів можлива як у перші дні після відмови від неефективного препарату, так і через деякий час. Важливо помітити їх своєчасно і не відтягувати звернення до професіоналів!
Різновиди аптечної залежності
Професіонали наркологічної клініки «УНС» виділяють дві головні групи препаратів, здатних спровокувати фармакологічну проблему:
- Знеболювальні, антидепресанти, антипсихотичні засоби. Набули широкої популярності через їхню здатність купірувати хворобливі симптоми. Разом з тим, причина дискомфорту залишається незачепленою. Людина починає вживати анальгетики циклічно, що загрожує повною втратою контролю над ситуацією.
- Транквілізатори. Впливають на всі функції людського організму. Неграмотне їх скасування може призвести до порушень життєво важливих процесів, особливо в головному мозку хворого.
Способи позбавлення від лікарської залежності
Профільні лікарі приватної наркологічної клініки «УНС» підбирають терапію з урахуванням особливостей організму резидента, складу і специфіки дії препарату, що фігурує.
Стандартна схема лікування наступна:
- Медикаментозний курс. Передбачає відновлення фізіологічних і психічних процесів в організмі хворого.
- Фізіотерапія. Закріплення отриманого результату за допомогою сучасних методик.
- Психологічна реабілітація. Допомагає позбутися внутрішніх протиріч, що стали основою для появи залежності. Виступає стимулом для резидентів до дотримання принципів здорового способу життя.
Спеціалізована клініка «УНС» рада запропонувати комплексну наркологічну допомогу в подоланні залежності від ліків. Досвідчені лікарі обов’язково підкажуть, як впоратися з Вашою проблемою і повернутися до, по-справжньому, здорового життя!
- Стаціонар закритого типу
- Медичне спостереження 24/7
- 5 разове харчування
- Щоденна психотерапія
- Групи для родичів
- Палата на 2-3 особи
- Медичне спостереження 24/7
- Індивідуальна психотерапія
- Групові терапії
- Супровід родичів
- 1-2х місна палата на вибір
- Особистий психолог 24/7
- Індивідуальне меню
- Особиста покоївка
- Все включено
-
Консультація нарколога онлайн
-
Лікування алкоголізму в Києві
-
Виведення із запою вдома в Києві
-
Лікування наркоманії в Києві
-
Виклик нарколога додому в Києві
-
Кодування від алкоголізму в Києві