+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Як зняти алкогольну інтоксикацію вдома?

Зняття алкогольної інтоксикації краще довірити кваліфікованому наркологу.
Отримати консультацію

Як зняти алкогольну інтоксикацію вдома безпечно й оперативно?

Щоб розібратися зі способами лікування отруєння від алкоголю вдома, потрібно зрозуміти, що це таке. Під цим станом мається на увазі сильне отруєння, що виникає через потрапляння в організм великої кількості спиртного. Супроводжується воно безліччю неприємних симптомів, що становлять небезпеку для людини. Саме тому важливо своєчасно усунути алкогольну інтоксикацію, що можна здійснити вдома або в рамках клініки. Більшості людей на сьогоднішній день не відомо, як прибрати або запобігти інтоксикації від спиртного вдома. Вони використовують народні методики, які знаходять на просторах інтернету, роблячи серйозну помилку. До необхідного результату допоможе прийти допомога професійних наркологів. Щоб своєчасно викликати лікаря, потрібно навчитися розпізнавати алкогольну інтоксикацію.

Симптоматика

Алкогольну інтоксикацію спричиняють випиті спиртні напої. Для когось достатньо кількох чарок для отруєння, а хтось може зіткнутися з цим станом лише під час багатоденних запоїв.

Незалежно від цього, алкогольну інтоксикацію видають такі ознаки:

 • Нудота і блювотні позиви.
 • Судоми кінцівок (з’являються не завжди).
 • Спостереження порушень психічного стану
 • орушення дихальної системи, людина робить вдихи порівняно повільно.
 • Знижена температура.
 • Блідий відтінок шкіри, може спостерігатися посиніння.
 • Головний біль і запаморочення, що виникають у зв’язку з тим, що мозочок не працює належним чином.
 • Спрага та деякі інші.

Симптоматика, що відрізняє алкогольну інтоксикацію, може бути різною, залежно від складності ситуації.

Усунення наслідків алкогольної інтоксикації

Коли цікавить питання, як зняти алкогольну інтоксикацію, важливо розібратися з тим, як усунути безліч важких для перенесення симптомів, присутніх при надмірному вживанні алкоголю. Спочатку слід викликати нарколога або самостійно попрямувати в клініку. До того, як прибуде лікар, можна зробити деякі прості дії, які поліпшать стан хворого. Звертаємо Вашу увагу на те, що перелічені нижче дії можна робити лише в ситуації, коли хворий перебуває у свідомості. Для запобігання швидкому всмоктуванню токсичних речовин, необхідно виконати очищення організму. Для досягнення мети можна задіяти активоване вугілля, після прийому якого потрібно викликати у хворого блювоту. Тут не важливо, зупините Ви вибір на білому або чорному різновиді. Якщо вугілля відсутнє, в якості заміни може виступати проста вода або слабо концентрований розчин харчової соди. Хворому потрібно дати одну/дві склянки рідини, щоб він випив, а через кілька хвилин спровокувати блювоту. Лікарі швидкої допомоги зазвичай, щоб усунути алкогольну інтоксикацію, вдаються до задіяння кордіаміну і кофеїну.

Особливою популярністю на сьогоднішній день користується методика швидкого протверезіння, головною речовиною в якій є вітамін B6. Такий спосіб дає змогу вдома в максимально стислі терміни привести людину в нормальний стан. За кілька хвилин лікар дає їй суміш, у якій присутня нікотинова кислота, що орієнтована на те, щоб поліпшити розумову активність. Уже через годину можна помітити значне поліпшення стану хворого. Практично усуваються ознаки отруєння. Усунути алкогольну інтоксикацію своєчасно необхідно через те, що подібне отруєння здатне призвести до численних негативних наслідків. Серед найнебезпечніших варто виділити кому і передчасну смерть. Щоб не доводилося замислюватися над тим, як зняти алкогольну інтоксикацію вдома, перед будь-якими застіллями необхідно випити молоко або таблетку полівітамінів. Коли справа стосується важких ситуацій, обов’язково потрібно вдаватися до професійної допомоги, яку можна отримати навіть вдома. Досвідчені наркологи обов’язково знають, як лікувати алкогольну інтоксикацію максимально безпечно. Найчастіше вони вдаються до встановлення крапельниці, яка дозволяє препаратам максимально швидко всмоктуватися в кров.

Стадії інтоксикації

Вважається, що інтоксикація від спиртного проходить у кілька етапів. Кожен із них має специфічні симптоми, а також ускладнення та негативні наслідки.

Варто розглянути їх більш детально:

 1. Легка стадія, що передбачає присутність алкоголю в тілі до 2%. Подібну алкогольну інтоксикацію супроводжує підвищене потовиділення, червоний відтінок обличчя, розширення зіниць і чудовий настрій. Переважно вона минає самостійно без допомоги медиків. У цьому разі у людини присутня незв’язна мова і людина стає активнішою, ніж у тверезому стані. Проте, досить скоро до неї повернеться звичайна модель поведінки.
 2. Середній етап (2-3% алкоголю). У цьому разі спостерігається відсутність координації, порушення зору, людина перестає усвідомлювати суть власних слів і дій. Подібну алкогольну інтоксикацію можна усунути, залишивши людину на деякий час у спокої. Вона напевно засне, після чого зіткнеться із запамороченням, сприйнятливістю до світла і звуків, спрагою тощо. Інакше кажучи, на людину чекає похмілля, проте зазначені симптоми минають приблизно через день. Необхідно розуміти, що таке сп’яніння позначається на психічному здоров’ї та на ЦНС хворого.
 3. Важка стадія представляє найбільш небезпечну алкогольну інтоксикацію (до 5% спиртного в тілі). Подібний стан становить загрозу для всіх життєво важливих систем. Досить часто фіксується передчасна смерть, якщо не було надано лікарської допомоги. Подібну алкогольну інтоксикацію супроводжують проблеми з дихальною системою, людина може впасти в кому або померти через те, що перестане працювати серце. Можуть бути присутніми судоми кінцівок. У цьому разі потрібно задуматися про те, щоб усунути представлені симптоми отруєння. Краще в цій ситуації викликати нарколога, який обов’язково обізнаний, як правильно лікувати вдома отруєння.

Термінова допомога

Замислюючись над тим, як зняти алкогольну інтоксикацію, скористайтеся інформацією, зазначеною в цій статті. Для зниження ступеня отруєння вдома, необхідно вивести максимально можливу кількість спирту з організму. Для досягнення цієї мети можна прийняти Аспірин або активоване вугілля. Представлені заходи допоможуть зупинити дію алкоголю. Необхідно розуміти, що спиртне навіть у малій кількості позначається на функціонуванні життєво важливих систем. У зв’язку з цим, навіть після прийняття розглянутих препаратів, слід викликати нарколога, який обізнаний у тому, як вилікувати вдома алкогольну інтоксикацію в найкоротші терміни і з мінімальним ризиком. Якщо Ви бажаєте обійтися без допомоги лікарів, що, звісно ж, не рекомендується, варто ознайомитися з найбезпечнішими варіантами терапії вдома.

Боротьба з гострою формою отруєння

Якщо Ви задумалися над тим, як зняти без лікарської підтримки алкогольну інтоксикацію вдома, варто скористатися переліченими нижче заходами:

 1. Внутрішньом’язово необхідно ввести хворому вітамін B6. Практично моментально можна буде помітити, що людина починає говорити зв’язано і більш розбірливо.
 2. Необхідне використання сорбентів, а саме таких лікарських засобів як Полісорб, Смекта, Енеросгель та інші. Обов’язково дотримуйтесь інструкції.
 3. Важливо думати не тільки про те, як зняти алкогольну інтоксикацію вдома, а й про те, як відновити сили. З цією метою можна прийняти вітаміни групи B. Відновити мікрофлору кишківника здатен Лінекс, Аципол та інші препарати.
 4. Якщо у Вас не виявилося потрібних препаратів, водночас у Вас немає можливості звернутися по допомогу до наркологів, які напевно знають, як зняти симптоматику отруєння, необхідно буде ознайомитися з тим, як можна усунути алкогольну інтоксикацію вдома без використання медикаментів.

Домашні методики

Цікавить як зняти алкогольну інтоксикацію? Досягнення цієї мети можливе, якщо вдома буде проведено такі заходи:

 1. Вдома необхідно забезпечити хорошу циркуляцію повітря в кімнаті.
 2. Варто провести промивання шлунка, для чого потрібно спровокувати блювотний рефлекс, для цього можна вдаватися до класичного способу (2 пальці в рот).
 3. Періодично людині потрібно давати вдихати нашатирний спирт.
 4. Вдома хворого можна поїти чаєм. Пам’ятайте, що рясне пиття забезпечує нормальну роботу організму людини.

Якщо ж Ви не помітили особливих змін у стані хворого, значить способів, які підходять для дому, недостатньо. У цьому випадку обов’язково треба вирушати в стаціонар, де лікарі мають вищу кваліфікацію. Вони грамотно усунуть алкогольну інтоксикацію навіть у складних ситуаціях. Існують протипоказання для лікування наркоманії та алкоголізму, які визначить тільки лікар.

Чим загрожує зловживання алкоголем?

Якщо Ви обізнані про те, як зняти алкогольну інтоксикацію, слід розуміти, з якими наслідками цього отруєння можна зіткнутися. Можливо, подібна інформація змінить Ваші погляди щодо вживання спиртного. Можливо, Вам більше не захочеться піддавати власний організм великому ризику.

Усунути алкогольну інтоксикацію вдома або в рамках стаціонару необхідно для запобігання таким наслідкам:

 • В алкоголі присутні небезпечні компоненти, які негативно позначаються на ЦНС через відсутність переробки.
 • Можуть виникнути хронічні захворювання серця.
 • Спостерігається підвищення тиску.
 • Захворювання нирок через інтоксикацію загострюються.
 • Замислюючись над тим, як зняти інтоксикацію алкоголем за наявності цукрового діабету, потрібно проявити особливу обережність, оскільки отруєння може спровокувати кому.
 • Знижується імунітет, через що організм стає схильним до впливу різних інфекцій.

Такі ситуації супроводжують важку алкогольну інтоксикацію, усунути яку можна вдома або в стаціонарних умовах. Коли справа стосується серйозних ускладнень, важливо, щоб цим займався професіонал. Якщо ж отруєння перебуває на першій або на другій стадії, людина цілком може впоратися з цим станом самостійно вдома.

Особливості легкого отруєння

Коли йдеться про помірне вживання алкоголю, організм здатен самостійно, без лікарської допомоги, впоратися з наслідками цього стану. Печінкою виробляється фермент, який переробляє шкідливі речовини, поступово виводячи їх з організму. Потім етанол розкладається на безпечні для організму речовини. Проте слід розуміти, що навіть у разі слабкого отруєння завдаються удари по ЦНС. Відомо, що нервова система пошкоджується назавжди, тому споживання спиртного може спровокувати розвиток відповідних хвороб.

Запобігання отруєння

Перш ніж замислюватися над тим, яким чином усунути отруєння вдома, краще потурбуватися про те, щоб цієї ситуації взагалі не виникло. Потрібно зрозуміти, що навіть наведені запобіжні заходи не можуть Вас захистити від негативних наслідків алкоголізму. Проте, це допоможе знизити вплив спиртного на організм.

Підготуватися до майбутнього свята Ви можете таким чином:

 1. За годину рекомендується випити активоване вугілля.
 2. Слід випити молоко, однієї склянки буде достатньо.
 3. Не варто нехтувати вітамінами.
 4. За святковим столом постарайтеся більше їсти. Найкращий вибір – страви з м’яса та риби.

Якщо це не допомогло, можна звернутися в наркологію “УНС”, де лікарі зможуть усунути алкогольну інтоксикацію вдома або в рамках центру. Кваліфікована наркологічна допомога доступна в будь-який час доби.

Що робити категорично не можна?

Якщо виникає потреба в тому, щоб прибрати алкогольну інтоксикацію, не можна:

 1. використовувати сумнівні похмільні методи, такі як “лікування” новою порцією спиртного
 2. ходити в лазню або приймати гарячу ванну
 3. пити “невідповідні” для цього стану таблетки, серед яких Анальгін, Парацетомол, снодійні та деякі інші
 4. пити ліки, не усунувши діарею

Переваги крапельниці

На перших етапах розвитку отруєння впоратися з ним можуть допомогти різні методики, які використовуються вдома, однак, коли йдеться про серйознішу ситуацію і виникають такі симптоми, як втрата координації рухів, нерозбірливе мовлення, судоми, звуження зіниць і деякі інші, потрібно викликати наркологів. Звернувшись своєчасно до лікаря, можна буде запобігти кому і летальному результату. Наркологи переважно у своїй роботі використовують крапельниці, що дозволяють максимально швидко досягти необхідних результатів.

До основних переваг цього методу належить таке:

 • Ступінь біологічної доступності препаратів перебуває на високому рівні. Медикаменти максимально швидко надходять в організм.
 • Найбільш комфортне виведення алкоголю з організму.
 • Є можливість швидко змінювати склад введеного розчину.
 • Найшвидший метод очищення організму від шкідливих токсинів.
 • Крапельниця дає змогу прокапати людину за допомогою різних складів лікарських засобів, коригуючи їхню кількість і співвідношення, через що лікувати алкогольну інтоксикацію можна ефективніше.
 • Розрідження крові, досягнуте за допомогою введення препаратів за допомогою крапельниць, дає змогу знижувати навантаження на ССС.

Необхідно розуміти, що усувати алкогольну інтоксикацію за допомогою встановлення крапельниці може тільки професіонал. Ставити її вдома самостійно категорично заборонено, оскільки помилкові дії можуть призвести до непоправних наслідків. Для виконання процедури потрібно звернутися в наркологічну клініку.

Куди звернутися?

Якщо алкогольну інтоксикацію супроводжують вкрай болючі симптоми, потрібно з цим питанням звернутися до професійних наркологів, яких можна знайти в клініці “УНС”. Лікарі, думаючи, як зняти інтоксикацію, тут будуть враховувати різні нюанси Вашого стану, підбираючи найбільш прийнятний метод лікування.

До основних переваг цього методу належить наступне:

 • Лікарські засоби, орієнтовані на нейтралізацію дії алкоголю і виведення шкідливих речовин.
 • Препарати, необхідні для підвищення імунітету.
 • Медикаменти, спрямовані на відновлення роботи життєво важливих систем.
 • Заспокійливі засоби, здатні допомогти знизити тривогу і придушити страх.
 • Нейролептики, що дозволяють купірувати абстинентний синдром.
 • Різноманітні вітаміни, що поліпшують метаболічні та обмінні процеси, і деякі інші ліки, які підбирають в індивідуальному порядку для кожного випадку.

Виклик нарколога додому для того, щоб вивести людину із запійного стану, є досить поширеною послугою, яка надається клінікою “УНС”. Ця наркологія гарантує анонімність і професіоналізм. Незважаючи на те, що візит лікаря дає змогу справді поліпшити стан хворого, у разі алкогольної залежності необхідно пройти комплексне лікування. Наркологи клініки мають багаторічний досвід роботи. Вони здатні не тільки усунути алкогольну інтоксикацію вдома, а й скласти грамотний терапевтичний курс, який допоможе впоратися з таким важким захворюванням. Вам не потрібно буде піклуватися про те, як зняти інтоксикацію.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд
Вашу заявку успішно відправлено
Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
Повернутися на головну
Помилка
Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
На головну
Top