Стадії алкогольної інтоксикації: симптоми та наслідки
Вживання міцних напоїв приводить нервову систему в “плаваючий” стан, настає алкогольне сп’яніння. Ознаками алкогольного отруєння є гарний настрій і відчуття блаженства, якого ми прагнемо, вживаючи спиртне. Навіть невелика кількість спиртовмісних напоїв призводить до змін в організмі. Стадія алкогольного отруєння стає більш небезпечною при великій дозі спиртного. Алкогольні напої впливають на ЦНС по-різному, все залежить від відсотка спирту. Найміцнішим спиртним напоєм вважається абсент. Коли вміст етанолу в алкоголі менше 15%, то такий напій вважається більш “нешкідливим”. Пиво, вино, шампанське на здоров’я людини чинять не настільки велику шкоду. Але, звичайно ж, ними теж зловживати не варто. Коньяк, горілка, віскі та подібні напої в основному бувають сорокоградусними. З цими напоями варто бути гранично обережними, захоплення їх вживанням може призвести до сильного алкогольного отруєння.
Алкогольне отруєння: стадії
Етанол, потрапивши в шлунок людини, всмоктується слизовими оболонками, через які потрапляє в кров. Таким чином, відбувається алкогольне отруєння. Печінка здатна знешкодити тільки деяку частину продуктів розпаду етанолу. Не нейтралізована порція токсинів проникає в тканини головного мозку. Тут і відбуваються незворотні зміни в структурі нейронів і в роботі внутрішніх органів людини. Стадії алкогольних отруєнь бувають різних типів. У лабораторіях, досліджуючи кількість проміле в крові хворого, визначають точний ступінь алкогольного отруєння. Лікарі наркологічної клініки “УНС” рекомендують своїм клієнтам якнайраніше при алкогольному отруєнні звернутися за допомогою до професіоналів. Ступінь інтоксикації етанолом можна визначити виходячи зі стану алкозалежного, спираючись на симптоми його захворювання.
Легкий ступінь інтоксикації
Багато хто вживає спиртне заради досягнення гарного настрою. Перебуваючи в легкому сп’янінні людині весело і добре. Пара келихів шампанського за святковим столом забезпечить вам легке збудження, емоційний підйом. Перебуваючи в такому стані, людині властиво перебільшувати свої можливості, оскільки вона вже не може раціонально оцінювати свої сили. Варто розуміти, що перебуваючи в легкому сп’янінні, хворий у роботі робить недоліки, помилки. Розумові та фізичні здібності людини, яка випила, знижені. За легкого ступеня інтоксикації етанолом, у людини червоне обличчя і звужені зіниці. Хворий при цьому сильно пітніє, йому постійно хочеться в туалет “по-маленькому”. За легкого ступеня сп’яніння алкозалежний підвищує голос, починає висловлюватися категорично і безкомпромісно. Концентрація уваги знижується, людина не може ясно висловити свої думки.
Симптоми легкого ступеня сп’яніння:
- Розмашисті рухи
- Відкриваються приховані риси характеру
- Почервоніле обличчя
- Пітливість
Легкий ступінь стану сп’яніння минає досить швидко і без будь-яких наслідків.
Середній ступінь отруєння алкогольними напоями
Середній ступінь отруєння етанолом є більш небезпечним для людини. У цій ситуації у хворого порушується координація рухів, мова стає невиразною, двоїться в очах. При середньому ступені отруєння, людина не здатна відповідати за свої дії і вчинки. Варто розуміти, що поведінка п’яної особистості багато в чому залежить від її характеру. Багато хто під дією алкоголю стає хвалькуватим, скандальним, агресивним, дратівливим. Деяких же в п’яному угарі “тягне” поплакати, постраждати. Протверезіння після середнього ступеня інтоксикації призводить до сильних головних болів, нудоти і блювоти. Також у хворого виникає сильна спрага.
Важкий ступінь отруєння етанолом
Перебуваючи в стані важкого ступеня отруєння міцними напоями, людина перестає розуміти що-небудь. Її висловлювання стають безпідставними, вона починає говорити дурниці. При цьому у хворого спостерігається почервоніле обличчя, низький больовий поріг, гаряча на дотик шкіра. При тяжкому ступені сп’яніння, хворий при отриманні серйозної травми, навіть не відчує цього. Важкий ступінь інтоксикації дуже небезпечний для людини. За нього можуть виникнути проблеми з дихальною системою, також може зупинитися серце.
Гостра інтоксикація алкоголем виникає, коли в організм потрапляє 300-400 грамів чистого спирту. Її ознаки:
- Судоми
- Проблеми з диханням
- Почервоніння білків очей
- Надмірне слиновиділення
Важкий ступінь інтоксикації хворого, вимагає термінової госпіталізації. Досвід і знання лікарів клініки “Українського наркологічного спілка” дають змогу швидко і безболісно вивести хворого зі стану гострої інтоксикації.
Алкогольна кома
Якщо своєчасно не надати хворому допомогу за важкого ступеня інтоксикації, він може впасти в стан коми. Він виникає при підвищенні етанолу в крові до 3%. Глибока непритомність є ознакою того, що людину може спіткати коматозний стан.
Симптоми погіршення самопочуття людини, яка перебрала алкоголю:
- Зіниці не реагують на світло, якщо доторкнутися до рогівки, повіки не будуть змикатися.
- Рух очних яблук здійснюється за принципом маятника.
- Звуження зіниць, також говорять про те, що людина може впасти в кому. Іноді зіниці можуть звужуватися або розширюватися. Не виключено, що розмір зіниць очей буде різним.
У потерпілого виникають проблеми з дихальною системою, при западанні язика, рясному виділенні мокротиння і слини. Також коли блювотні маси проникають у дихальні шляхи, людина може почати хрипіти, обличчя стає синюватим. У стані коми тиск у хворого низький, а пульс слабкий. Під час перебування в комі, спостерігається мимовільне виділення калу і сечі.
- Стаціонар закритого типу
- Медичне спостереження 24/7
- 5 разове харчування
- Щоденна психотерапія
- Групи для родичів
- Палата на 2-3 особи
- Медичне спостереження 24/7
- Індивідуальна психотерапія
- Групові терапії
- Супровід родичів
- 1-2х місна палата на вибір
- Особистий психолог 24/7
- Індивідуальне меню
- Особиста покоївка
- Все включено
-
Консультація нарколога онлайн
-
Лікування алкоголізму в Києві
-
Виведення із запою вдома в Києві
-
Лікування наркоманії в Києві
-
Виклик нарколога додому в Києві
-
Кодування від алкоголізму в Києві