+38 063 020 1949
Працюємо цілодобово

Особливості лікування алкоголізму різних видів

Ефективні програми лікування для всіх типів залежності.
Отримати консультацію

Особливості лікування алкоголізму різних видів та профілактика

Алкоголізм – це не згубна звичка яка викликає залежність, а захворювання, яке важко піддається лікуванню. Алкоголізм має жахливі наслідки: в першу чергу страждає нервова система та психічний стан залежного, спостерігається патологічне відхилення функцій внутрішніх органів. Алкоголізм руйнує сім’ї, порушує соціальні зв’язки. Залежна людина не до кінця усвідомлює свій стан і з впевненістю заявляє що кинути пити не важко. Але для того щоб позбутися залежності і знову вести тверезий спосіб життя, людина сама повинна проявити таке бажання. Окрім того, лікування алкоголізму передбачає підтримку не тільки фахівців наркологів, але і близьких людей.

Індивідуальний підхід до залежних від алкоголю

Алкоголізм немає перешкод і може торкнутися людей різного соціального статусу, незалежно від віку, статі, місця проживання і кліматичних умов. В групі ризику знаходяться навіть підлітки, діти та жінки. Тема «алкоголізм» наразі актуальна як ніколи у всіх країнах світу.

Лікування алкоголізму – це проходження важких етапів, які потребують насамперед волевиявлення залежного. На очах у близьких і рідних питущі люди деградують, а їхній психічний стан піддається пагубному впливу. Наркологічна клініка «УНС» пропонує кваліфіковану допомогу наркологів і психологів, приймаючи до уваги важкість захворювання та індивідуальні особливості резидента. Комплексна терапія лікування алкоголізму підбирається в індивідуальному порядку після повного обстеження залежного. Крім того, пацієнтам клініки пропонується використати один із методів кодування.

Чому людина зловживає?

Це питання задають собі багато з нас, а відповідь лежить на самій поверхні. В країні немає заборони на вживання алкогольних напоїв, прилавки горілчаних відділів закладені їх різновидами, більше того, вартість напоїв доступна різним верствам населення.

Ні одне святкове застілля не обходиться без пляшки алкогольних напоїв. Люди почали звикати до нього, вживати як до засіб розслаблення і веселого проведення часу, наприклад, на природі. Зловживання в сучасному суспільстві стало уже нормою, а не відхиленням. Тому захворювання на алкоголізм набирає обертів. Рекламодавці переконують що якісні вироби не можуть нанести шкоди здоров’ю. Все це робиться не для того щоб зберегти здоров’я споживачеві, а тільки з метою збільшити товарооборот алкогольних напоїв.

Чоловічий алкоголізм

Своїми особливостями характеризується чоловічий алкоголізм. Бентежить те, що мало хто з них прагне «зберегти своє обличчя» і дуже швидко піддається впливу товаришам по чарці. Залежність породжує нерозбірливість в якості напою, підвищує рівень агресивного стану.

Лікування алкоголізму у чоловіків відрізняється від лікування жіночої залежності. Насамперед проводиться професійне виведення з запою та медикаментозне очищення організму від впливу спиртного. Такий підхід вважається обов’язковим заходом перед тим як приступити до основного етапу лікування алкоголізму. Для закріплення результату рекомендується проходити реабілітацію під наглядом фахівців наркологів та психологів.

Жіночий алкоголізм

Жіночий алкоголізм вважається більш небезпечним і полягає в швидкоплинному розвитку залежності. Необхідно відмітити, що розсудливість у жінок нижча ніж в чоловіків. З цього випливає, що пристрасть до спиртного як до єдиного методу розради дуже швидко перетворює таке згубне «насолодження» в незамінний спосіб сховатися від стресових ситуацій.

Жіночий алкоголізм має наступні характерні особливості:

 • категоричне невизнання факту залежності
 • приховане зловживання напоїв
 • прискорене проходження стадій захворювання

Окрім медикаментозної терапії лікування алкозалежності, питуща жінка потребує невідкладної допомоги зі сторони фахівця психотерапевта. Це обумовлено її стійкою емоційною прихильністю до алкогольних напоїв.

Підлітковий алкоголізм

В сучасному суспільстві непоодинокі випадки скарг на те, що донька або син пристрастилися до алкоголю. Залежність починається з пляшки пива в компанії друзів і згодом переростає в алкоголізм з усіма його наслідками.

Психологам все частіше доводиться ставити діагноз алкоголізм не тільки підліткам, але навіть і дітям. В такому віці необхідна своєчасна фахова допомога психологів, поєднана в з відновлювальною і підтримуючою терапією. Окрім цього, головним заходом лікування алкоголізму є методика перемикання на цікаву діяльність, яка буде здатною витіснити залежність.

Пивний алкоголізм

На перший погляд пляшка пива може здаватися нешкідливим захопленням і на думку багатьох не провокує алкоголізм. Мало хто своєчасно зупиняє підлітка і проводить з ним бесіду на тему шкідливого впливу алкоголю на загальний стан здоров’я. Насправді напій може спровокувати розвиток пивного алкоголізму.

Основна небезпека криється в повільному розвитку залежності. Але фахівці запевняють, що ризик розвитку захворювання набагато вищий ніж у тих, хто захоплюється міцними напоями. Не треба думати що відмовитися від вживання пінного напою так просто. Ще на першому етапі захворювання можна спостерігати соматичні відхилення, які вражають життєво важливі внутрішні органи.

Лікування алкоголізму в клініці «УНС» проводять фахівці своєї справи. Запорукою одужання вважається своєчасне звернення в клініку.

Медикаментозна терапія

Закріпленням етапу лікування алкоголізму вважається медикаментозне лікування алкозалежності. Для її застосування знадобиться письмова згода резидента клініки. Медикаментозна терапія лікування алкозалежності проводиться в клініці «УНС». Фармакотерапія застосовує медикаменти, ефективність яких підтверджена. Ще не винайшли універсальних ліків які б дозволили в максимально короткий період часу позбавити хворого від залежності. Але завдяки сучасним розробкам фахівцям вдається врятувати клієнтів від подальшого розвитку захворювання, провести належне лікування алкозалежності і позбавити від пристрасті до вживання спиртного.

Торпедо – внутрішньовенна ін’єкція дія якої на організм викликає непереносимість, проте потяг не піддається блокуванню, класичний метод кодування, який застосовується наркологами для лікування алкоголізму. Завдяки його впливу на організм у залежного блокуються приємні відчуття від алкогольного напою, виникають дискомфортні відчуття на фізіологічному рівні.

Тетлонг – внутрішньо м’язовий препарат, який застосовують на всіх стадіях розвитку захворювання. Під дією препарату у залежного виробляється огида до спиртного, нормалізується його психологічний стан, знімається залежність на психологічному рівні.

Лазерне кодування – новинка в області лікування алкоголізму. Дану методику застосовують не так давно, але вже одержані перші позитивні результати в лікуванні алкозалежності. Лазерний промінь направлено впливає на певні ділянки головного мозку та рук резидента, що дозволяє «стерти пам’ять на алкоголь» і на психологічному рівні позбавитись залежності. Для більш ефективного лікування алкоголізму фахівці рекомендують застосовувати дану методику в комплексі з медикаментозними пігулками. Професійний підхід до лікування алкоголізму в клініці «УНС» показує чудові результати.

Потрійний блок – поєднання внутрішньовенного препарату і установки на відмову вживання спиртного та, наприклад, імплантація Налтрексону. Такий метод лікування алкоголізму вважається найбільш дієвим і результативним. В основі методики лежить введення в організм препаратів які не взаємодіють с алкоголем і викликають ряд важких побічних дій – запаморочення, напади тахікардії, епілептичні нападки, нудоту та блювання. Така реакція організму на вплив алкоголю дозволяє виробити негативні рефлекси залежного.

Методика вшивання

Для методу вшивання в клініці «УНС» створюються спеціальні умови. Хірургічне втручання майже безболісне. Єдиною умовою застосування даного методу є добровільна згода залежного на попереднє обстеження та на проведення самої процедури вшивання як методу лікування алкозалежності.

Для цього застосовують препарат Еспераль, який не взаємодіє з алкоголем і викликає важкі наслідки після його вживання. Це і є приводом тому, що підшивка повинна застосовуватися виключно за бажанням резидента позбавитися від залежності, який надає свою згоду на лікування алкоголізму. Ігнорування тверезого режиму життя може привести до летального наслідку. Еспераль також випускається у формі пігулок або капсул, дія яких розвиває страх, проте не усуває потяг и причини алкоголізму.

Примусове лікування

Фахівці сприяють мотивуванню на лікування. Як правило, залежний не визнає себе хворим і відмовляється від лікування алкоголізму. Тому консультацію у фахівців отримують родичі хворого. Тісна взаємодія дозволяє правильно виробити стратегію переконання залежного на необхідності лікування алкозалежності.

Сучасне розуміння примусового лікування алкоголізму відрізняється від методик, які приймаються на законодавчому рівні примусової терапії.

Стадії захворювання

Не всі можуть визначити стадію захворювання. Проте існують симптоми кожної стадії, ознайомлення з якими дозволить своєчасно звернутися по допомогу до фахівців клініки.

<На першій стадії алкоголізм проявляє себе відчуттям постійного бажання випити, яке супроводжується втратою ситуаційного і кількісного контролю. Втрата контролю для залежної людини виражається в тому, що для них не є важливим недоречність сп’яніння. Людина втрачає контроль над випитим. Не важлива також кількість вжитого напою. Для лікування алкоголізму на першій стадії фахівці рекомендують психотерапевтичну допомогу, яка зможе мотивувати залежного на відмову від алкоголю.

На другій стадії алкоголізм характеризується абстинентним синдромом, залежністю від алкоголю на фізичному рівні. Ярко виражений симптом другої стадії алкоголізму – довготривалі запої, руйнування соціальних зв’язків. Своєчасне втручання фахівців, дія яких направлена на лікування алкоголізму, дозволяє повністю звільнитись від залежності.

Третя стадія – це хронічний перебіг захворювання, деградація особистості, наявність психозу, важкі враження внутрішніх життєво важливих органів, порушення функції репродуктивної системи, розлад пам’яті. Для підтримки життєдіяльності організму застосовується комплексна терапія, проте прогноз лікування алкозалежності є не досить сприятливим.

Профілактика алкоголізму

Профілактичні методи лікування алкозалежності спрямовані на запобігання вживання алкогольних напоїв. Основне завдання фахівців спрямоване на підштовхуванні клієнта до усвідомлення тяжкості перебігу патологічного відхилення, а також наділенням надії на повне одужання та лікування алкозалежності. Для досягнення позитивного результату та уникнення рецидиву, психологи працюють також з рідними залежного.

Третинна профілактика застосовується в реабілітаційний період. Важливе місце займає психотерапія, завдяки якій проходить закріплення результатів лікування алкоголізму.

Найкращі пропозиції реабілітації
Стандарт
Лікування від 4 місяців
 • Стаціонар закритого типу
 • Медичне спостереження 24/7
 • 5 разове харчування
 • Щоденна психотерапія
 • Групи для родичів
вiд 15 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Комфорт
Лікування від 5 до 6 місяців
 • Палата на 2-3 особи
 • Медичне спостереження 24/7
 • Індивідуальна психотерапія
 • Групові терапії
 • Супровід родичів
вiд 25 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
VIP
Лікування від 5 до 6 місяців
 • 1-2х місна палата на вибір
 • Особистий психолог 24/7
 • Індивідуальне меню
 • Особиста покоївка
 • Все включено
вiд 40 000 грн
За мiсяць
Отримати консультацію
Інші послуги
Усі послуги
Акція
Знижка 15%
Виклик нарколога додому та стаціонарне лікування зі знижками 15% на честь 25-річчя центру
Отримати консультацію
Акція
Знижка 10% на повторний виклик
Знижка 10% на другий виклик за однією адресою
Отримати консультацію
Лікування алкоголізму
Анонімне лікування алкоголізму у жінок і чоловіків на будь якій стадії
Лікування наркоманії
Лікування наркозалежності від будь-якої речовини та реабілітація
Виклик нарколога додому
Цілодобовий виїзд наркологічної бригади додому до пацієнта
Залиште заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами протягом 40 секунд

  Вашу заявку успішно відправлено
  Наш менеджер зв'яжеться з вами протягом декількох хвилин
  Повернутися на головну
  Помилка
  Під час відправлення сталася помилка. Спробуйте пізніше
  На головну