Формування наркотичної залежності
У клініці «Українське наркологічне співтовариство» спеціалізуються на лікуванні різних видів залежностей, які можуть розвинутись при вживанні психоактивних компонентів. В організм потрапляють речовини із сильною седативною дією, до якої організм людини звикає. Ці препарати можуть мати натуральне чи штучне походження, але, незалежно від цього, шкодити здоров’ю. Залежність небезпечна як для хворого, але й оточуючих людей. Вона призводить до моральної, моральної та інтелектуальної деградації.
Причини наркотичної залежності
Причини наркоманії поділяються на фізіологічні та психологічні. Це важливо враховувати під час розробки програми лікування.
Фізіологічні причини впливають на нейромедіатори у мозку. Якщо їх недостатньо чи, навпаки, надлишок, це призводить до зміни психологічного стану. Може розвинутись тривожність, безпричинний страх, дратівливість та інше. З’являється невпевненість та емоційна напруга, виникають нав’язливі думки. Щоб вийти із такої ситуації, людина починає вживати наркотичні речовини. Седативне дозволяє заповнити запас нейромедіаторів, тому виникає відчуття задоволення. Наркотики допомагають зняти хворобливі симптоми і стрес, при цьому домогтися відчуття ейфорії, але шкодять організму в цілому. Згодом ефект ПАР знижується, але відмовитися від них людина вже не може.
Психологічні причини більш різноманітні і включають наступне:
- проблеми в сім’ї, до чого відноситься розпещеність та неправильне виховання
- цікавість – бажання випробувати нові емоції, не усвідомлюючи наслідків
- погане оточення, тиск із боку залежних людей
- відсутність саморозвитку – неможливість розкрити свій потенціал та реалізуватися
- низька самооцінка – людина не впевнена у власних силах, хоче стати сміливішою, ніж є зараз
- деякі умови життя (наприклад, надмірне багатство або, навпаки, бідність)
- отримання психічної травми: згвалтування (особливо в ранньому віці), нерозділене кохання, втрата близької людини та інше
- протест: бажання продемонструвати свою самодостатність та значущість (найчастіше зустрічається у дітей)
- прагнення досягти успіху: бажання «розширити свої горизонти» у такий спосіб.
До психологічних належать і соціальні причини наркотичної залежності. Наприклад, інші цінності, відсутність цензури на телебаченні, вплив іншої культури та інше.
Деякі причини наркоманії краще розглянути докладніше. Наприклад, незадоволеність своїм життям, нереалізованість. Стати наркозалежним із цієї причини може не лише підліток, а й доросла людина. Якщо немає можливості для самореалізації, він починає почуватися невпевнено, через що у майбутньому з’являється психологічний дискомфорт. Наркотики виступають як можливість уникнути проблем. Перебуваючи під впливом психоактивних речовин, людина відчуває, що треба будувати кар’єру, шукати кохання тощо.
Емоційне потрясіння також часто призводить до розвитку наркоманії. У цьому випадку людина думає, що ПАР допоможуть їй впоратися з потрясінням. Наркотичне сп’яніння лише тимчасово заглушає душевний біль, але шкодить усьому організму. Важливо об’єктивно оцінювати наслідки такого рішення. У моменти повного горя внутрішній світ людини стає дуже тендітним. Через цей стан у нього може виникнути бажання вживати наркотики.
Оточення дуже впливає на людину. Якщо він перебуває у неблагополучному середовищі, він може інакше ставитися до спиртного та наркотиків. Важливо зауважити, що мова стосується не лише друзів, а й батьків.
Наслідки наркотичної залежності
Наслідки залежності від наркотиків можна поділити на 3 основні групи, кожну з яких слід розглядати окремо. Серед медичних виділяються такі:
- Депресія. Людина перебуває у пригніченому стані або тужить. З цим він стикається, як правило, під час утримання від зловживання психоактивних речовин.
- Передозування. При прийомі наркотиків зустрічається часто, особливо при вживанні важких речовин. Для передозування характерні проблеми з диханням, серцева недостатність, можлива непритомність. Людині потрібно надати термінову медичну допомогу, оскільки високий ризик смерті.
- Судоми. Є основною ознакою абстинентного синдрому, який виникає, коли немає можливості отримати необхідну для організму дозу ПАР. Спочатку, в цілому, погіршується самопочуття хворого та настрій, а потім з’являються проблеми з роботою життєво важливих систем, таких як ШКТ, ССС та інші.
- Інфекції. Зараження є високоймовірним через те, що наркозалежні часто порушують правила асептики при вживанні заборонених речовин.
- Запалення вен. Ризик є через багаторазове використання голок та шприців при введенні наркотиків. Якщо своєчасно не отримати допомогу, можливо зараження крові.
- Гепатити. Основним порушенням є захворювання печінки. Викликані вірусом, що передається через заражені голки.
- СНІД. При ломці людини тягне до наркотиків настільки сильно, що вона не контролює, в яких умовах їх приймає. Через це ризик зараження ВІЛ-інфекцією зростає.
До психічних наслідків наркозалежності належить таке:
- Звикання. Саме через нього наркозалежність є хворобою. Поступово ПАР потрібно людині не для отримання задоволення, а для того, щоб позбавитися неприємних симптомів. Звикання формується як на рівні фізіології, а й психіки.
- Страхи. У наркозалежних багато причин для страху: можливість викриття, ризик потрапити до в’язниці та інше. Страхи часто спричиняють зриви.
- Високий ризик суїциду. Через порушення психічного стану людина може дійти розпачу. Ситуація йому видається безвихідною, що штовхає на необдумані рішення.
Залежність може призвести і до соціальних змін. До таких наслідків належить таке:
- Сімейні скандали та втрата друзів. Наркозалежний змушений приховувати від оточуючих свою залежність. Чим довше людина зловживає ПАР, тим його коло спілкування.
- Криміногенність. Людина може піти на злочин через те, що їй потрібні наркотики. Також це може бути обумовлено зниженням морально-етичних норм. Потрібно враховувати, що вчинити протиправні дії людина може під впливом наркотиків.
Незалежно від причин розвитку наркотичної залежності – це хвороба, яку необхідно лікувати. Чим раніше людина звернеться по допомогу, то швидше зможе досягти бажаного результату.
Ознаки наркоманії
Зрозуміти, що людині потрібна наркологічна допомога, можна за такими ознаками:
- Довгі рукави одягу, відчужений погляд, неохайність і т.д. Людина перестає стежити за своїм зовнішнім виглядом.
- Сліди від уколів на шкірі, причому навіть у найдивніших місцях, оскільки залежні, які бажають приховати факт прийому наркотиків, можуть зробити укол між пальцями або в паховій зоні.
- Зростання скритності, що супроводжується збільшенням часу на «гуляння». Зникає інтерес до навчання та колишніх хобі.
- Збільшення фінансових запитів починають пропадати гроші з дому.
- Поява підозрілих друзів, різкі перепади настрою та інше.
- Порушення режиму сну та неспання. Людина може страждати на безсоння через те, що приймає стимулюючі речовини. Також через опіати може спати навіть кілька днів поспіль.
- Розлад апетиту. Він може бути відсутнім або, навпаки, посилитися.
- Зміна маси тіла. Найчастіше наркотики призводять до різкого зниження ваги, через що їх навіть іноді приймають жінки, які бажають схуднути. Такі зміни небезпечні та шкодять усьому організму.
Важливо, що ознаки наркотичної залежності залежать від цього, що саме вживає людина. Також, кожен організм індивідуальний і по-різному справляється із впливом ПАР. Тим не менш, при виникненні цих ознак слід звернутися до лікаря. У клініці «Українське наркологічне співтовариство» допоможуть виявити причину розвитку захворювання та підберуть ефективне лікування.
- Стаціонар закритого типу
- Медичне спостереження 24/7
- 5 разове харчування
- Щоденна психотерапія
- Групи для родичів
- Палата на 2-3 особи
- Медичне спостереження 24/7
- Індивідуальна психотерапія
- Групові терапії
- Супровід родичів
- 1-2х місна палата на вибір
- Особистий психолог 24/7
- Індивідуальне меню
- Особиста покоївка
- Все включено
-
Консультація нарколога онлайн
-
Лікування алкоголізму в Києві
-
Виведення із запою вдома в Києві
-
Лікування наркоманії в Києві
-
Виклик нарколога додому в Києві
-
Кодування від алкоголізму в Києві