Чому залежним важливо пройти весь курс реабілітації?
Щоб лікування залежності було ефективним, рішення почати курс має бути добровільним. Чудовий варіант – 30-денна програма реабілітації. Адаптаційний період може бути важким, проте переривати курс не рекомендується. Немає єдиної правильної відповіді як успішно пройти курс реабілітації, в кожному випадку лікування проходить з різною швидкістю, але статистика говорить, що чим довше ви залишаєтеся в програмі, тим кращі результати в довгостроковій перспективі. Кожен етап процесу відновлення забезпечує вашу безпеку, навчає важливих життєвих навичок і підвищує шанси на тривале одужання.
Якщо ви зараз проходите курс реабілітації і думаєте про переривання, обговоріть свої почуття з лікарем-наркологом і консультантами. Фахівці із залежностей стикалися з цим і раніше і можуть допомогти пережити тривогу або внести корективи у ваш план реабілітації, якщо це необхідно. Також вам може допомогти обговорення проблем під час сеансу групової терапії. Інші залежні можуть відчувати ті самі переживання, що може призвести до взаємного зміцнення рішучості.
Люди переривають курс реабілітації з різних причин. Але в будь-якому випадку, це накладає відбиток на здоров’я залежного і відновлення в майбутньому.
Ось лише кілька поширених причин, через які люди хочуть перервати реабілітацію передчасно:
- Заперечення. Багато людей можуть почати лікування під тиском близьких, водночас вважаючи, що в них узагалі немає проблем із наркотиками або що їхня залежність не така серйозна, і тому їм не потрібне лікування. Однак важливо розуміти, що 30-денна програма реабілітації – це тільки початок шляху відновлення, де будуть злети і падіння. Відновлення потребуватиме часу, зусиль і наполегливості. Тому вкрай важливо пройти лікування до кінця, навіть якщо ви вже помітили деякі поліпшення.
- Складні емоції. Лікування залежності та реабілітація іноді можуть викликати неприємні емоції, як-от сумнів, сором або тривога, які можуть ускладнити продовження програми. Також зазвичай людина може почуватися пригніченою змінами, необхідними для відновлення. Пам’ятайте, що потрібно проходити кожен день крок за кроком, знаючи, що чим більше зусиль ви докладете для розв’язання цих основних проблем, то позитивніші результати ви побачите. Під час курсу реабілітації ви будете зустрічатися з терапевтами та консультантами. Мета цих сеансів – виявити основні емоції та тригери, які могли сприяти розвитку залежності.
- Детоксикація та абстинентний синдром. Болісна абстиненція – ще одна причина, через яку люди часто хочуть піти з реабілітаційного центру достроково. Медична детоксикація може викликати фізичні та емоційні побічні ефекти абстиненції. Залежно від речовини, від якої ви відмовляєтеся, симптоми можуть включати нудоту, депресію, пітливість, дратівливість, тривогу і перепади настрою. Важливо розуміти, що абстиненція може бути важкою, але симптоми минатимуть протягом кількох днів. Також пам’ятайте, що детоксикація під керівництвом досвідченого медичного персоналу – найбезпечніший спосіб впоратися із симптомами абстиненції.
Як достроковий вихід із 30-денної програми реабілітації впливає на відновлення?
Програма реабілітації – це більше, ніж просто розрив циклу наркотичної залежності. Курс відновлення також включатиме фізичні вправи і правильне харчування, щоб допомогти вашому організму відновитися від наслідків вживання психоактивних речовин. Загалом, продовження лікування може допомогти вам поліпшити загальний стан здоров’я і благополуччя.
Достроковий відхід із програми реабілітації може мати безліч наслідків для вашого відновлення, включно з:
- Вплив на здоров’я. Початковий процес відмови від наркотиків може бути небезпечним для життя. Без кваліфікованої медичної допомоги у вас можуть виникнути інсульти, серцеві напади і навіть судоми. Якщо ви підете до завершення процесу детоксикації, велика небезпека зриву, а оскільки організм уже відвик від наркотиків, існує серйозний ризик смертельного передозування. Навіть звична доза може призвести до смертельного результату.
- Реабілітація надає інструменти, необхідні для лікування вашої залежності та вирішення емоційних і психологічних проблем після завершення 30-денної програми. Залишаючи реабілітацію достроково, ви ризикуєте повернутися туди, звідки почали – без необхідних навичок самоконтролю. У якийсь момент вам може здатися, що ви готові завершити лікування достроково, але пам’ятайте, що відновлення часто є довічним процесом.
- Негативний вплив на стосунки. Залежність часто негативно позначається на стосунках навіть між найближчими людьми. Передчасне завершення курсу лікування може ускладнити взаємини з друзями та рідними, які допомагають вам у боротьбі із залежністю. Шкода цим стосункам і відсутність підтримки можуть збільшити ризик рецидиву. Під час лікування ви навчитеся необхідних навичок спілкування, які допоможуть вам зміцнити ваші стосунки. У вас також буде можливість сформувати нові та дружні стосунки і ці зв’язки можуть тривати все життя.
Щоб закріпити результат після детоксикації, необхідно зосередитися на таких елементах одужання:
- Регулярні зустрічі з персональним консультантом
- Дотримання рекомендацій щодо правильного харчування
- Відвідування групових психотерапевтичних занять
- Формування кола підтримки
Як заохотити близьку людину залишитися на лікуванні?
Клініка «УНС» надає послуги згідно з чинним законодавством, а значить ви можете добровільно покинути стаціонар на будь-якому етапі реабілітації. Наркологи і фахівці із залежностей не можуть утримувати кого-небудь проти волі. Сім’я і друзі можуть щосили намагатися переконати близьку людину залишитися, рішення в кінцевому підсумку ухвалює сам залежний, але важливо пам’ятати, 2 моменти. Перший – більшість людей йдуть у середині програми реабілітації через тривогу, а не тому, що вони повністю обміркували своє рішення і його наслідки. Другий – з кожним зривом процес реабілітації буде проходити все складніше.
Як допомогти близькій пройти 30-денну програму реабілітації до кінця:
- Підтримуйте без осуду, хваліть за зусилля.
- Допоможіть ставити реалістичні щоденні цілі.
- Вселяйте впевненість, фокусуйтеся на перевагах завершення лікування.
- Проявляйте інтерес до процесу відновлення.
- Будьте добрими, але твердими у спілкуванні.
Получите услуги семейного консультирования и поддержку в клинике «УНС»
Якщо ви проходите програму реабілітації і думаєте про те, щоб достроково перервати курс, спробуйте почекати день, щоб подивитися, як ви почуваєтеся. Не приймайте рішень у поганому настрої або самопочутті. Заведіть щоденник і фіксуйте позитивні зміни щодня. Коли ви бачите свій щоденний прогрес – це найкращий мотиватор. Не встигнете озирнутися, як опинитеся на шляху до одужання.
Наркологічна клініка «УНС» пропонує такі послуги, як медична детоксикація, поведінкова терапія, групи підтримки та індивідуальна терапія, щоб допомогти вам вилікуватися і досягти більш здорового способу життя. Відчуйте переваги комплексної програми реабілітації. Зв’яжіться з нами сьогодні, щоб дізнатися більше про наші послуги.
- Стаціонар закритого типу
- Медичне спостереження 24/7
- 5 разове харчування
- Щоденна психотерапія
- Групи для родичів
- Палата на 2-3 особи
- Медичне спостереження 24/7
- Індивідуальна психотерапія
- Групові терапії
- Супровід родичів
- 1-2х місна палата на вибір
- Особистий психолог 24/7
- Індивідуальне меню
- Особиста покоївка
- Все включено
-
Консультація нарколога онлайн
-
Лікування алкоголізму в Києві
-
Виведення із запою вдома в Києві
-
Лікування наркоманії в Києві
-
Виклик нарколога додому в Києві
-
Кодування від алкоголізму в Києві