Група ризику
Наркотична залежність у підлітка більшою мірою є характерною для тих сімей, у яких уже сформовані специфічні внутрішньосімейні стосунки, що провокують дитину на небажані експерименти. Не можна стати наркоманом лише через нерозділене кохання, у цьому разі дитина намагатиметься пережити цю ситуацію тими способами, які активно пропагує суспільство. Якщо ж сім’я може правильно спрямувати підлітка, допомогти йому впоратися зі стресовою ситуацією, не вдаючись до алкоголю або наркотиків, і якщо сім’я надає можливість адекватного обговорення переживань дитини, без осуду, то є велика ймовірність того, що підлітка омине наркотична залежність.
Ознаки, що дозволяють визначити вживання дитиною наркотичних речовин
Ознаки наркотичної залежності в підлітка поділяються на два основні види: прямі й так звані непрямі або супутні.
Супутні (непрямі) ознаки знаходять своє вираження у способі життя дитини. Підлітки починають обманювати, з’являються проблеми в навчальній діяльності, прогули уроків, можуть бути помічені в крадіжці. Слід звертати увагу на те, в оточенні яких людей підліток проводить час.
Прямі ознаки дають змогу відповісти на запитання, який наркотик вживає підліток, і на якій стадії вживання він перебуває. Однак, деякі речовини можуть не показати явних ознак вживання наркотиків, тому тут потрібно бути дуже спостережливим, щоб виявити фізичні зміни.
Так, про зміну у фізичній поведінці підлітка після вживання наркотичних речовин можуть свідчити такі ознаки:
- Побіжне або загальмоване мовлення.
- Ноги перестають слухатися.
- Якщо підліток вжив опіати або таблетки седативної дії, то він відчуватиме сильну сонливість.
- Під впливом опіатів і аптечних таблеток зіниці стають маленькими, а за психотропних наркотиків, зіниці, навпаки, збільшуються в розмірі. І в першому, і в другому випадку зіниці не реагують на світло. Щоб приховати ознаки вживання наркотиків, підлітки використовують очні краплі, які повертають зіниці у звичайний нормальний стан, однак чутливість на світло все одно відсутня.
- Після вживання психотропних наркотиків мучить безсоння протягом кількох днів, а потім огортає довгий, міцний сон, від 18 до 20 годин.
- Якщо підліток курив марихуану, то в нього будуть червоні очі, які він може приховати за допомогою очних крапель.
- Від деяких наркотичних речовин може бути сухість у роті, з’являються зміни в апетиті. Якщо дитина вжила коноплі, то апетит набиратиме обертів, підліток почне налягати на солодке. У разі вживання опіатів і психотропних речовин, апетит повністю відсутній.
Будь-які відхилення від норми в поведінці та спілкуванні мають насторожити батьків, щоб вчасно зупинити розвиток наркотичної залежності в дитини. Щоб точно переконатися у вживанні наркотиків підлітком, існують спеціальні тест-системи, що дають змогу визначити не тільки вживання наркотику, а й його вид.
Позиції батьків, які посилюють проблему, замість того, щоб знайти її правильне рішення:
- Жорсткий контроль не призведе до відмови підлітком від наркотиків. Це призведе тільки до того, що дитина віддалиться від батьків, проявлятиме агресію і всіляко намагатиметься приховувати факт вживання наркотичних засобів.
- Засудження не є вирішенням проблеми. Будь-яку неправильну поведінку дитини потрібно приймати без осуду, оскільки якщо засуджувати її, то підліток не зможе вам довіряти.
- Заборони на спілкування з друзями та з’ясування стосунків не найкращий варіант вирішення проблеми. Це відштовхуватиме підлітка, про довіру не може йти й мови.
- Приховуючи факт вживання наркотиків дитиною, батьки знімають з неї відповідальність. У результаті у підлітка будується ілюзія, що його проблем не існує.
- Ігноруючи наркотичну залежність у підлітка, батьки відмовляються вірити в те, що їхня “найкраща” дитина вживає наркотичні речовини.
Що робити, якщо наркотична залежність у дитини очевидна?
По-перше, потрібно приділяти дитині більше часу, бути для неї другом, з яким вона може будувати близькі довірчі стосунки, без брехні, конфліктів і засуджень. По-друге, почати відвідувати консультації психолога самим батькам. Такі відвідування фахівця допоможуть налагодити взаємини з підлітком, а також вчасно зупинити проблему. По-третє, якщо дитина вже довгий час перебуває в залежності, а консультації психолога не допомагають, то потрібно знайти способи переконання дитини в лікуванні.
Методи лікування наркотичної залежності у дитини
Наркотична залежність є невиліковною хворобою. Однак, якщо дотримуватися певних умов, що будуються на обмеженні та спеціальній терапії, то цілком можливо почати жити без вживання.
Виділяють такі методи лікування наркотичної залежності:
- Страх перед вживанням. Даний метод лікування є досить жорстким, але, незважаючи на це ефективним.
- Віра. Вступ до релігійного центру або громади є гарною альтернативою наркотичній залежності, оскільки там свої умови перебування, які вимагають беззаперечного дотримання.
- Кодування та замовляння. Такі методи розраховані на отримання швидко ефекту. По суті, вони не несуть у собі жодної медичної складової. Тут все залежить від сугестивності самої людини.
- Реабілітаційні програми. Такий метод передбачає тривале покрокове лікування.
- Стаціонар закритого типу
- Медичне спостереження 24/7
- 5 разове харчування
- Щоденна психотерапія
- Групи для родичів
- Палата на 2-3 особи
- Медичне спостереження 24/7
- Індивідуальна психотерапія
- Групові терапії
- Супровід родичів
- 1-2х місна палата на вибір
- Особистий психолог 24/7
- Індивідуальне меню
- Особиста покоївка
- Все включено
-
Консультація нарколога онлайн
-
Лікування алкоголізму в Києві
-
Виведення із запою вдома в Києві
-
Лікування наркоманії в Києві
-
Виклик нарколога додому в Києві
-
Кодування від алкоголізму в Києві